Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakirány felé induljak...

Milyen szakirány felé induljak biológiai és matematikai érdeklődéssel?

Figyelt kérdés
Ezt a két faktot vettem fel. Kémiából sajnos nem vagyok erős, amennyi a biológiához eddig kellett (11.osztályba járok), az megy, de egyáltalán nincs árfogó, összeszedett tudásom. A matematika is inkább élvezet, és muszáj miatt lett faktom, nem szívesen végeznék irodai munkát, vagy bármi mérnöki (biomérnöki) munkát. Érdekel a pszichológia nagyon sok ága, a sejtbiológia, a környezetvédelem.. szívesen végeznék valami kutatómunkát, de félek, hogy ahhoz az enyémnél nagyobb kémiatudás szükséges. Ha tudtok linkelni bármi olyan oldalt, ami segítene rajtam, azt is megköszönném!
2013. jan. 10. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen bioszos szakra mész, akkor baromi sok kémiád lesz. Nekem volt, hogy 1 félévben több kémiás tárgyam volt, mint bioszos
2013. jan. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos azt tudom, hogy teljesen megúszni nem tudom, inkább az lenne a célom, hogy az egyetem után, a munkám ne kémiából álljon. Tudom, hogy összefüggnek, és nem szétválaszthatók, csak a lehető legkevesebb kémiát szeretném. :)
2013. jan. 12. 13:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a továbbiakban ezekkel szeretnél foglalkozni, akkor akár matek-biosz tanárnak is mehetnél. Nem egy álommeló, de legalább nem irodai és emberek között lennél :)


Ellenben ha nem akarsz ülőmunkát végezni, akkor pont rossz érdeklődést választottál :) Elvégre a tudományos munka pont abból áll, hogy kutatsz, ez persze nem egy fitness-meló.

2013. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De a kutatást nem tartom unalmasnak.:) Amúgy a tanári állás sem vonz. De még esetleg a pszichológiára gondoltam..azzal esetleg elkerülhetek némi kémiát, nem? :)
2013. jan. 13. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha biológia s kutatás, akkor szinte elkerülhetetlen a kémia. Még natúr biológia szakon is ott a kémia (biokémia). A biológiát nem is lehet megérteni a kémia nélkül (csupán az anyagcsere folyamatok stb.), főleg nem magasabb fokon.

Szerintem barátkozz meg a kémiával, amire van időd és lehetőséged, még egyetemen a bevezető tárgyaknál is, akkor biológia szak okos szakiránnyal és MScvel később.

Ha a mérnökre nem mondtál volna nemet, akkor mondtam volna a biomérnököt, vagy élelmiszer mérnököt esetleg.

Környezetvédelem felé szakosodni nem túl biztonságos döntés, egyébként van pl. környezetvédelmi mérnök, de nem kifejezetten ajánlom a munkalehetőségek miatt.


Biológia tudásnak hasznát veheted pszichológia alapszakon, csak oda a matek viszonylag felesleges lesz, de ez áthidalható probléma.

Biológia és matek jól jöhet gyógyszerészeten, vagy ált. orvosin, fogorvosin, csak ide kell még a kémiai is (kőkeményen).

Ha a biológiával igyekszel majd mélyebben még foglalkozni, úgy is jobban előtérbe fog kerülni a kémia és kénytelen leszek megérteni és befogadni, talán jobban fog menni. :)


Szóval vagy barátkozol a kémiával, és akkor tartod a biosz érdeklődésed. Vagy elfelejted a biológiát, és erősíted a matek érdeklődésed.

Csupán matekos beállítottsággal előtted hever a világ, informatikai és (itt is mondom azért: mérnöki) s gazdasági képzések. Utóbbit érdemes is tanulni.

2013. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* leszel :)
2013. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó komment!
2013. jan. 27. 18:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen mérnöki ágat válassz. Tanárnak nagyon profin kell vágni mindent. Agrár részlegek is szóba jöhetnek,de ami nekem legjobban tetszik az a had és biztonságtechnikai mérnök. Ha érdekel a katonaság.
2013. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De direkt írtam, hogy nem akarok mérnökit. :)
2013. jan. 29. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!