Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Be akarok jutni gépészmérnökne...

Be akarok jutni gépészmérnöknek jovore egyetemre, lehetseges az albvi feltételekkel?

Figyelt kérdés
Nappali tagozaton,allamival tervezem, viszont szülők nem tudnak támogatni. Lehetseges a gépészmérnök szak mellett meg diakmunkat is vállalnom,legalabb hetvegen?

2013. nov. 22. 08:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam, hogy a SZIE-n ilyen tragikusan rossz a gépész képzés, hidd el nálunk az ME-n még egy műszaki menedzser is tudja mi az a görgős csapágy, bordás tengely, differenciál mű stb. nemhogy egy gépész mérnök. Jelen pillanatban Miskolc TOP3-as képzés Magyarországon, igaz, hogy csökkent a színvonal valamelyest a 3 év alatt (mióta nagyon levitték a ponthatárokat, nagyon sok nem ide illő ember bekerül) de ezek szerint fényévekre vagyunk a SZIE-től.:) Ja és nálunk kb. 10 felett vannak a bukótárgyak száma, nem 1-2 tárgy.:)

Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Inkább a diákhitelt javasolnám én is.....suli mellett nem lesz időd dolgozni (jobb helyeken).:)

2013. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Gondolkodom a diákhitel + hétvégente diákmunka kombón, ez remélhetőleg elég lesz hogy elvégezzem.
2013. nov. 23. 16:11
 13/16 anonim ***** válasza:

Tragikus....? Már bocsi, de olyannak hiszel, aki másfél évet bírt ott ki? Itt azt ír amit akar... névtelen fórum. Bele se kóstolt a színe-javába. Valószínűleg egy gyárban operátor, vagy a mekiben hamburgert árul.

Ki tudja, hogy miket hord össze.

2013. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy bele sem kóstoltam, ne haragudj?! Másfél év csaknem a képzés fele. Ne hülyítsél már. Mai napig az egyetemen töltöm a szabadidőmet, mert ott vannak a haverok. Átlátom az egészet. Ez nem ledegradálás, ez a szomorú igazság. Ja és nehogy te is a mekiben köss ki, vagy szalagmunkán, esetleg operátorként. Én egyik sem vagyok, de eszem ágában sem lenne leszólni egyik munkakört sem. Sokan nem tehetik meg, hogy gépészmérnökként tengessék napjaikat...
2013. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az első másfél évben kb. egy darab rendes szakmai tárgy nincs a képzésen, csak alapozás, de kár ezen vitatkozni.
2013. nov. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Hasonló cipőben jártam/járok. Műegyetemen tanulok, villamosmérnöki szakon. Harmadik félévtől teljes mértékben csak saját forrásból élek (ösztöndíjak, szoctám, diákmunka, korrepetálás, stb., mikor mi) Most végzem a 9. félévemet, s egyenesben!

Meg lehet csinálni. Nem könnyű, de meg lehet. Utólag azt tartom, hogy még diákhitellel is megéri. (Szerencse én megúsztam anélkül.) Feltéve, hogy nem elbulizod az egészet, hanem azt szakmai fejlődésre és/vagy kapcsolati háló kiépítésére fordítod. Nyelvet pedig mindenképp tanulj!

Szóval mindenképpen próbáld meg. S hidd, hogy meg tudod csinálni! (Én nem hittem volna, hogy ez sikerül anyagi támogatás nélkül.)

Ha kérdésed van, írj privátban. Szívesen válaszolok.

2013. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!