Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » EVS program, önkéntes munka...

EVS program, önkéntes munka külföldön, valaki, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok,de mostanában úgy érzem én erre még nem vagyok teljesen kész,nem nagyon tudom magamból kihozni a maximumot,nyelveket sem nagyon tudok,azok nélkül pedig nem fogok túl sokra menni,ezért gondolkodtam el ezen a lehetőségen

Aki már részt vett ilyenen,vagy ismer olyat aki ezt csinálja leírná róla a véleményét,tapasztalatait,megérné e megpróbálni?

Németből van egy középfokúm,bár már nem beszéltem vagy egy éve...angolból sajnos nem vagyok túl jó,egészen sok mindent megértek viszont a beszéd nem nagyon megy

Így is érdemes lenne belevágni?



2013. nov. 23. 00:14
 1/2 anonim válasza:
100%
Mindenképpen vágj bele! Én is végeztem egy évig önkéntes munkát Franciaországban csak én ICE-s voltam. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat által mentünk ki de az EVS-ek is rajtuk keresztül szóval ők tudnak segíteni vagy ha csak kérdésed van nyugodtan érdeklődj náluk. Én pl úgy mentem ki franciába hogy volt francia órám de egyáltalán nem tanultunk ott és nem beszéltem a nyelvet, de volt aki először Németo-ba akart menni de végül francia mellett döntött és nulla nyelvtudással teljesen elboldogult, mivel segítenek az ottaniak mindenben. és így hogy nyelvvizsgád van szerintem azért van egy alapod amit ott nagyon hamar fel fogsz tudni javítani már az első hetekben. Valamint én hogy visszajöttem erről a programról sokkal magabiztosabbnak érzem magam, és az egyetemen is sokkal jobban elboldogulok, most érzem magam igazán érettnek rá. Hatalmas élményt fog ez jelenteni, nem szabad kihagyni, én egy évig voltam és nagyon hamar eltelt, most is visszamennék!!!!!
2013. nov. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ ment a zöld!

Még valaki?

2013. nov. 28. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!