Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész vagy kémia...

Gyógyszerész vagy kémia szakos tanár?

Figyelt kérdés
Furcsa érzések vannak bennem, ugyanis jelenleg a gyógyszerésztudományi kar gyógyszerész szakára járok. Mindig tanár akartam lenni általános iskola felső tagozata óta, mert tetszik maga a munkavégzés, a tanári teendők, az oktatás, gondolkodásra nevelés stb... Viszont természetesen minden ember eltántorított ettől: éhenhaláshoz elég fizetés, érdeklődést nem mutató diákok stb... Valaki győzzön meg, hogy jól döntöttem-e a gyógyszerész szakkal és nem hiába tanulok 5 évet, hisz ez a hivatás minden szempontból kedvezőbbnek tűnik. Lehetek-e így boldog?
2013. nov. 26. 05:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hányad evés vagy?
2013. nov. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem tudok számodra kielégítő választ adni, de ha van még lehetőséged, akkor irány a tanárképző szak.

Lehet, hogy nem fogsz vele jól keresni, de szeretni fogod és ez mindennél többet ér.

Én is vacilláltam/ kicsit még mindig vacillálok, hogy tanár vagy orvos és sokan próbálnak eltántorítani, de úgy érzem tanárként boldogabb lennék.

2013. nov. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én csak annyit tudok mondani neked , hogyha még első vagy másodéves vagy , és úgy érzed , hogy nem szereted ezt az egészet , akkor minél hamarabb válts. Én is gyógyszerészhallgató vagyok , és kutya kemény , iszonyat sok tanulás . És ha nem ezt szeretném minden porcikámmal , hogy gyógyszerész legyek , és nem szeretném ezt csinálni , amit épp csinálok , akkor én ezt nem tudnám csinálni. Mert ez éltet , ez lebeg a szemem előtt , hogy egyszer milyen jó lesz nekem. De ha ezt nem látnám , akkor nem tudom , hogy , hogy tudnám ezt végigcsinálni.
2013. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg semmiképp ne hagyd ott az egyetemet, ha már elkezdted. Egyrészt biztos megélhetés, másrészt az egyetemen is maradhatsz tanítani + asszisztens suliban is taníthatsz, harmadrészt viszont ha kiderülen, hogy mégsem jön be neked a tanári pálya, nem hiszem, hogy költésgétrítésesen el tudnád végezni a gyógyszerész szakot, ami ráadásul csak nappalin végezhető. Fordítva már inkább: gyógyszerészi fizetésből nem megterhelő egy másoddiplomás távoktatásos kémia tanár szakot elvégezni.- Egy gyógyszerész
2013. dec. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Halihó! Igaz már eléggé régi a kérdés, de gondoltam válaszolok, hátha később aki ide téved kaphat valami "útmutatást".

A gyógyszerész szak nehéz, nagyon sokat kell tanulni és ahogy előttem is írták, motiváltnak kell maradnod, hogy el tudd végezni. Ha egyszer elvégzed, valószínűleg az anyagi gondok meg lesznek oldva :) Tanár ez neccesebb, hiszen mindenki tudja a bértáblákat, hogy mekkora szar és keveset fizet, továbbá rengeteg + munkával is jár (óratervek,felkészülés,dolgozatjavítás stb.) Ahogy írták, gyógyszerészetből nincs levelező, viszont tanáriból van és ha egyszer tanár akarnál lenni, akkor a mai oktatási rendszerben gyógyszerész diplomával (mivel szakmai szak, szinte minden kémiás tárgyat bevesznek, max 1-2 kéne pluszba csinálni pl: "műanyagkémia") 2 félév alatt szerezhetsz kémia tanári egyszakos mesterdiplomát (kiegészítő képzés).

egy gytk-s hallgató

2018. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!