Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A fizika-kémia tanári az...

A fizika-kémia tanári az egyetemen nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Mihez tudnátok hasonlítani, nagyon húzós elvégezni?

2013. nov. 2. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amiatt húzós, mert időigényes. Mindkettő kísérletes tárgy, jóval több időt töltesz laborokban, így nem marad időd tanulni - lényegében emiatt nehéz. Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha egyszerre végeznéd a matek-fizika és a matek-kémia szakot :) (Mert matek így sem marad ki, legfeljebb a természettudományokban nem használt "filozófikusabb" részek, meg az egzotikusabb bizonyítások.)

Szerintem inkább a matek-fizika vagy a matek-kémia szakpárt válaszd!

2013. nov. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Természetesen várom a továbbiakat is. A válaszodra térve, a matekot önmagában annyira nem szeretem, mert bizonyos anyagrészek elképesztően szárazak. A fizika és a kémia közül pedig nem szeretném eldobni egyiket sem. Esetleg még a földrajzon gondolkozom, hogy valamelyikhez hozzápárosítom. Abba viszont meg viszonylag sok a magolós rész. Amúgy még gimnazista vagyok, még van egy pár évem eldönteni.
2013. nov. 3. 00:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen,kérdés mire mész vele.
2013. nov. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem értem, mire célzol azzal, hogy mire megyek vele. Hatalmas hiányszakma, 100%, hogy el bírnék helyezkedni.
2013. nov. 3. 12:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%,biztos! :D
2013. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ebben nem lennék olyan biztos. Nézd meg ezt:

[link]


A matek szakért 20 pontot adnak, fizika, kémiáért csak 15-öt. És ugye azt kell ösztönözni, amiből hiány van...


Az sem véletlen, hogy a mérnöktanárokat díjazzák a legjobban, mert abból tényleg hiány van - évek óta nem tudunk betölteni egy mérnöktanári állást, ráadásul jövőre nyugdíjba megy még egy mérnöktanár kolléga.


Az életpályamodell szívás. Elvileg ez tenné vonzóvá a pályát, de valójában kiszámíthatatlanná teszi. Teljesíted a feltételeket, beadod a minősítésre e kérelmedet, és NYOLC éven belül valamikor, ha a költségvetés helyzete és az ismeretlen protekciós háttérfolyamatok szerencsésen alakulnak, kapsz lehetőséget. Nyolc év az nagyon sok idő, a gyereked közben elvégzi az általánost :)

Ráadásul simán elvárják a lehetetlent. Ha alacsony óraszámú tárgyaid vannak, pl. a kémia, akkor esélyes hogy többszáz diákod lesz, mert egy csomó osztályban kell tanítanod, hogy kijöjjön a heti 26 tanórád (másik abszurd, mikor kezdtem a pályát 18 volt). A nevüket sem tudod megjegyezni, de a tanfelügyelő majd egyéni fejlesztési tervet kér rajtad számon, azaz hogy milyen terved van arra, hogy Lakatos Márió akalkuliás, diszgráfiás és beilleszkedési zavarokkal küzdő tanulót miképpen tervezed felzárkóztatni.


Szóval a tanácsaim:


Legyél mérnök. Ha 21-22 évesen még mindig a tanári pálya felé vonzódsz, akkor csinálj mérnöktanári kiegészítőt. Az tényleg biztos állás, ráadásul a tanári pályáról való könnyű elmenekülés opciójával.


Ha ez mégsem, akkor legyél matematika-informatika szakos tanár. (Bár az informatika óraszámát most drasztikusan megfaragták, a követelményeket meg nem, ami egy vicc, de pont ezért változnia kell valaminek, reméljük)


Ha még ez sem, akkor matek-fizika, netán matek-kémia szakos. Ha nem megy a matek, kémia-fizikán se fog menni. Igaz, hogy nem akkora a matek tananyag, de az óraszám is kevesebb hozzá, úgyhogy megérteni talán még nehezebb is, mint matek szakon.

2013. nov. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én tanár vagyok.

Ha teheted, mindenképpkerüld el ezt a pályát!

Az előbb leírtakhoz csatlakoznék.

Az fontos szempont, hogy a kis óraszámú tárgyak esetén marha sok diákod lesz, és ezzel marha sok gond.


Az igaz, hogy hiányszakma, de ettől még nem fogsz jobban keresni. Ha a piaci szférában lenne egy hiányszakmád, ott többet kérhetsz. De a magyar közszférában nem.



A fizika kiveszőben van, középiskolában nincs is mind a 4 évben, és van, ahol heti 2, sőt heti 1,5 (!!) óra van. Lényegében el van véreztetve ez a tárgy, és nem lehet semmi jóra számítani.


Én is mindenképpen valami mérnökség felé kacsintanék, és menekülnék a magyar közoktatásból. Pláne ezzel a központosítással, Káoszberg-központtal, Pedagóguskarral ne kerülj kapcsolatba!!!

2013. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgyis tanárnak megy,már jobban tudja,csak nem tudom,akkor minek kérdez...
2013. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, a 6-7-eseknek. A 8.-as neked pedig, nem tudom honnan veszed, úgyis tanár leszek és hogy minek kérdezek. Érdekelt mások véleménye is a dologról és fontos szempont lesz a jövőben!
2013. nov. 5. 21:11
 10/11 anonim válasza:
Tanárnak tanulok. A fizika szerintem nem olyan vészes, persze tanár függő. A kémia az viszont nehéz, de könnyen el lehet ezekkel a tárgyakkal helyezkedni. Vannak ismerőseim, akiknek nem is kémia szakjuk, de kémiát tanítanak. Én ismerek kapásból 2-őt, de szerintem van több is ilyen. Egyszerűen utálják a fizikát és a kémiát. DE a PTE TTK-ra ne menj, mert a kémiás tanárok 90%-a szívatós és bunkó. Ez komoly, kérdezd meg a PTE TTK-s ismerősöd, ha van.
2013. nov. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!