Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Keresett-e a pedagógus szakma?...

Keresett-e a pedagógus szakma? Milyen sulit kell hozzá elvégezni? (lenn bővebben)

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok 8.osztályos és most állok az előtt a döntés előtt, hogy mi szeretnék lenni, melyik iskolát válasszam...

a Dienes László Gimnáziumba vagy a Csokonay Vitéz MIhály Gimnáziumba szeretnék menni Debrecenbe..Utána pedig vmilyen tanítóképző főiskolára vagy egyetemre...

nagyon érdekel ez a szakma..segítsetek légyszives!

1. osztálytól egészen 6.osztályos koromig kitünő tanuló voltam, 7.osztályban 1 kicsit rontottam, mert becsúszot 1-2 hármas, most 8.osztályban csak ötöseim vannak..szerintetek még lenne esélyem pedagógusnak lenni?

előre is köszi a válaszokat!

Tündi


2009. nov. 21. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Van esélyed, de ez még odébb van, nem most kell eldöntened, mi akarsz lenni. Nem sok pedagógusra van szükség, mert egyre kevesebb a gyerek. Na és megélni se lehet belőle. De fontos, hogy olyan munkát végezz, amit szeretsz. Gimnáziumba menj, amennyiben a Csokonait írod be, akkor i-vel írd a nevét, a helyesírásodon még dolgozz.
2009. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8.osztályos tanuló!


Igen, természetesen van! A Tanítóképző Főiskolára egyáltalán nem nehez bekerülni, jó a 4-es tanulmányi átlag is, de te ahogy írtad, ennél sokkal jobb vagy! Szóval válaszom igen van! De szerintem többre is vihetnéd, mint tanitó és akkor inkább már lehetnél tanár, pl. egy középiskolába vagy egyetem/főiskolán!

Továbbtanulásod szempontjából mindkét gimnázium megfelelő. bár egy szakközépiskolával többre mennél minden téren! ;)

Sok sikert tanulmányaidhoz!

2009. nov. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mért menne többre egy szakközépiskolával? Pedagógusképző egyetemhez a gimnázium való.
2009. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szakközépiskolával nem csakő mindeki többremegy véleményem szerint, mivel az újfajta érettségi rendszer szerint minden középfokú iskola ugyan azt a képzést adja a szakközépiskola kiegészítve a szakmai gyakorlatokkal! És ha netalántán nem sikerül neki a felsőfokú intézménybe való bejutás, akkor legalább van egy szakma a kezébe!

És, mint mondtam nem egy nagy dolog bejutni a Tanítóképző Főiskolára!

2009. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs szakma a kezébeN, mert a szakközépiskola nem ad szakképzettséget, csak minimális alapozást. És ha pedagógus akar lenni, akkor teljesen fölösleges mondjuk közgazdaságtant tanulni. A jobb gimnáziumban motiváltabbak a tanulásra a diákok és magasabb szintű az általános oktatás. Az menjen szakközépbe, aki a képzés területén akar elhelyezkedni vagy továbbtanulni.
2009. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat (:
2009. nov. 22. 21:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Statisztikákat nézegetve, akik gimnáziumban tanultak sokkal, de sokkal jobb eredményt értek el mint akik szakközépbe jártak. Ez komolyan így van, utána lehet nézni. Én is csak csodálkoztam, hogy ekkora a különbség.
2009. nov. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A statisztika igen, ami legtöbbször egyenlő a nagy 0-val! Egyet értek az előző válaszolóval, szakközépiskolával sokkal többet ér valaki.;)
2009. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne írj légyszíves hülyeséget.

Nézz utána, hogy akik gimnáziumban tanultak, mennyivel jobb eredményt értek el érettségin, és ezáltal sokkal többet vettek fel.

Magad is utánanézhetsz, hogy a szakközép szart sem ér.

Ahhoz hogy felvegyenek téged, kell egy barom jó érettségi. (szakfüggő igen)

Mit érsz egy szakközéppel? Semmit...

Eleve úgy tanítanak, hogy nem mész tovább egyetemre, hanem majd a szakmában tanulsz tovább. A tanítás elég sok helyen pocsék. (tapasztaltam)

Lesz egy hülye érettségid, ráadásul szarabb oktatás mellett szarabb eredménnyel.

Azt gondolom belátod, hogy nem minden a tanulón múlik.

Ha tovább akarsz menni felsőoktatásban, akkor baromság a szakközép. Ugyanis az 5 érettségi tárgyal bárhová felvesznek. Szakmai tárgy meg elég kevés helyre kell a felvételin.

Csak akkor mnenj oda, ha az a szak tényleg érdekel, és van vele jövőd.

2009. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jahh még valami.

Humán szakközépbe járt néhány ismerősöm, szakmai tárgyakat szinte alig tanították, hülyeség volt az egész.

Párna tovább mentek az EÜ szakra, és szart sem értek, hogy EÜ szakközépben tanultak. Ugyanúgy végig kell ülniük az összes óraszámot, és ugyanúgy kell vizsgázni belőle.

Marha sokat ér a szakközép...

2009. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!