Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gimnáziumba menjek?...

Melyik gimnáziumba menjek? Német Nemzetiségű Gimnázium Óbuda Gimnázium

Figyelt kérdés
Németet tanulok első óta , és angolt pedig 4. óta. Szeretnék a némette foglalkozni , de szeretnék rendes gimibe is járnék. Milyen szakokra lehet úgymond menni az Óbudaiba? Lehet angol-németesre? Mindkettőbe milyen a közösség , a tanárok + az erősség ? A válaszokat előre is köszönöm :)

2013. dec. 1. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is német nemzetiségibe jártam (csak Pilisvörösvárra), szerintem nagyon jó!

Gyakorlatilag anyanyelve lesz az embernek a német utána, rengeteg kapcsolattal is rendelkezünk. Könnyű pl. kimenni dolgozni majd.

2013. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:) Egy a gondom vele. A Német Nemzetiségű gimi nincs épp a közelbe :/ Az Óbudait nem ismered ?
2013. dec. 2. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos, én csak a vörösvárit ismerem.

Azon belül is én közgazdasági szakközépbe jártam (10. után kellett választani, ki melyik részébe megy).


Annyit viszont tudok róla (a nemzetiségi jellegből adódik), hogy nyilván ott is németül kell tanulni a tantárgyakat, és érettségizni is úgy kell. A mi érettségink kétnyelvű, és olyan, mintha Németországban is letettük volna. Szerintem ez Óbudán is így kell, hogy legyen.

2013. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és egy nemzetiségi iskolában a német nem idegen nyelv, hanem nemzetiségi nyelv (ugyanúgy van nyelvtan és irodalom külön, mint magyarból, plusz a többi óra német nyelven, és a kötelező nyelvvizsga, a népismeret...)


Úgyhogy emellett természetesen tanulsz idegen nyelvet is, ami nálunk legalábbis az angol volt.

2013. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valaki nem tud-e valamit az Óbuda Gimnáziumról?
2013. dec. 10. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!