Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindenképpen szeretnék az...

Mindenképpen szeretnék az általam választott szakra jelentkezni, de vajon van értelme?

Figyelt kérdés

Februárban szeretnék jelentkezni gépészmérnök szakra. Tavaly érettségiztem. Sajnos ami lényeges lenne a szak szempontjából, pont azokból nem sikerült jó érettségit tennem, tehát matek, angol 2-es. Informatikából májusban fogok érettségizni, ez azért jobban megy.


Már 2 éve nem tanulok matekot, szóval szinte mindent elfelejtettem. Igazából az a rossz, hogy az a típus vagyok, aki órán mindent tud. Én mondtam a tanárnak minden megoldást. Viszont amikor teljesíteni kellett belőle, akkor épphogy elértem a 2-es szintet.


Ha felvennének, a fizikát biztos, hogy fel kellene vennem, hogy a 2. félévben felvehessem azt a tantárgyat, ami felé orientálódni szeretnék.


Fizikát csak 1 évig tanultam középiskolában, de tipikusan olyan ember voltam, aki ki sem nyitotta sem a könyvet, sem a füzetet, csak átcsúsztam valahogy belőle.

Most viszont érdekel és komolyan is veszem teljes mértékben.


Az informatika érettségivel számolva 280-290 pontom lesz. Nappalira biztos, hogy ez nem elég, maximum levelezőre, ha szerencsém van, mert tavaly 268 pont kellett levelezőre. Persze tudom, hogy ez nem jelent semmit, mert bármerre változhat.


Lényegében azt szeretném kérni, hogy őszintén mondjátok meg a véleményeteket, hogy van-e értelme, belevágnom, ha felvesznek, vagy már most esélytelen vagyok, mert azokból a tantárgyakból vagyok gyenge, amik kellenek.


Mindenesetre ez az álmom (2 éve még nem volt tervben sem egyetem), és vagy az egyetem, vagy lemondhatok róla.


2013. dec. 5. 22:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Talán annyit még hozzá tennék, hogy olyan helyen lehetnék gyakornok, ahol magasan képzett mérnök szakemberek dolgoznak. Nagyon jó kapcsolatban vagyok velük és készség nélkül segítenének mindenben. (ha ez számít valamit)
2013. dec. 5. 22:41
 2/8 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemre gondoltál?

Nekem van ismerősöm, aki idén jutott be a BME-re, és nagyon durván kell vágják a matekot. 1-2 héten belül írnak egy olyan ,,dogát", ami eldönti, maradhatnak-e a szakon, szóval elég komolyan veszik. Ennek az ismerősnek 400 feletti pontja volt, mégis vért izzad.


Nem azt mondom ezzel, hogy esélytelen vagy, de ha azt mondod, az elmúlt 2 évben mindent elfelejtettél matekból, lehet, hogy még egy évet várnod kellene a jelentkezéssel, viszont abban az egy évben durván ráhasalnál a matekra (nem tudom, önállóan ez mennyire lehetséges, lehet, hogy kellene egy magántanár).

Egyébként én is kihagytam két évet, most szeptemberben kezdtem el egy nyelvszakot, nagyon szeretem. Mielőtt bejelöltem volna a szakot, és eldöntöttem volna a sorrendemet, beírkáltam a facebook keresőjébe az egyetemek nevét a szak nevével kiegészítve, és a kidobott klubok tagjait zaklattam a kérdéseimmel. Lényegében úgy jöttem végül egyetemre, hogy már előre tudtam, hogy mennek a dolgok, milyenek a tanárok és a követelmények. Szerintem ezt Te is ejtsd meg mindenképp, aztán mérlegelj.


Viszont bárhogy is döntesz, látszik, hogy szorgalmas vagy (a májusi érettségi miatt), és ne hagyd, hogy elvesszen a lelkesedésed. Tegyél meg minden tőled telhetőt, de ne legyél csalódott, amiért kevés idő alatt akarsz túl sok tudást magadba szívni. A mérnök kar pont olyasmi, ahova már egy stabil tudással kell menni, és ha ezzel valaki nem rendelkezik, nem adnak lehetőséget arra, hogy felzárkózz, ,,kiselejteznek" első félévben.

2013. dec. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja egyébként jelentkezni jelentkezhetsz, persze, egy próbát megér.
2013. dec. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy te már tudod a választ, és csak megerősítésre vársz. Ez az eredmény és a tanuláshoz való hozzáállásod kevés ahhoz, hogy egyetemet végezz. Annak nincs értelme, hogy egy kudarcos félév múlva kiess az egyetemről. Egyébként van olyan ismerősöm, aki idén a dunaújvárosi főiskola gépészmérnöki államilag finanszírozott nappali szakára 240 ponttal bejutott.
2013. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a válaszod! Nagyon hasznos! Valóban érdemes lenne meggondolnom, hogy halasszak 1 évet és az alatt matekból felhoznám magam olyan szintre, ami megfelelő lenne :)


#4 Az eredményeim valóban nem jók, az lényegtelen, hogy a többi érettségi tárgyam jól sikerült, mert azoknak semmi köze a szakhoz.

De azt azért szeretném megkérdezni, hogy miből gondolod, hogy rossz a tanuláshoz való hozzáállásom? Jelenleg is főiskolára járok, emellett magamtól készülök az informatika érettségire és magamtól tanulom a fizikát, amit már vagy 5-6 éve nem tanultam.

2013. dec. 6. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:
azt gondolom, hogy kialakulatlan vagy, jársz egy főiskolára, de már azt is feladnád. Egyáltalán mit tanulsz most?
2013. dec. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy feladnám? Nemsokára végzek.
2013. dec. 7. 23:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem sok átfedés van egyetemi meg gimis matek között...

Konkrétan akkor sem nagyon lennél hátrányban ha egyáltalán nem érettségiznél matekból

Max gondolkodásmódot segít kialakítani a gimis matek

2013. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!