Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jövőre a baloldal nyer,...

Ha jövőre a baloldal nyer, akkor szerintetek van rá esély, hogy visszaállítják az OKJ-s képzéseket a régi rendszer szerint?

Figyelt kérdés

Pl a képzési időt lerövidítése!

Szerintem nagyon szemét húzás volt a mostani kormánytól,hogy megakarják hosszabbítani a képzéseket,arról nem is beszélve,hogy így többe is kerül.

Ezzel az erővel,akkor egyetemre is mehet az ember,ott évek alatt lehet elvégezni a képzéseket.


2013. dec. 6. 01:49
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Én könyvelő szeretnék lenni!

De ehhez előtte el kell végeznie egy alapozó szakot,pl pénzügy-és számvitel,ami önmagában is 1 év,aztán lehet csak könyvelőire menni,ami szintén 1 év volt.

Most meg nem tudom,hogy mennyivel hosszabbítják meg,de nagyon sok idő így mire elvégzem.És tökre elvette a kedvemet az egésztől.

Más is van így ezzel?

2013. dec. 6. 01:54
 2/29 anonim ***** válasza:

Hajaj.

Én szerencsére már végeztem meg minden, de sok ismerősöm panaszkodik.

Szaros ápoló okj is 3 év lett, holott ennyi idő alatt diploma is meg van.

2013. dec. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek. Sőt, megsúgom, nem is a mostani kormány kezdte az átalakítást, hanem még az előző.

A trend az, hogy egyre többet kell tanulni, hogy az embernek használható szaktudása legyen. Sok mindent lehet mondani a kormányra, de nem szemétségből emelik a képzések idejét. Ezt persze gondolhatod, de félrevezeti a gondolkodásodat.

És nem akarlak elkeseríteni, de azzal az erővel, amivel elvégzel egy kétéves OKJ-s képzést, nagyon-nagyon nem lehet egyetemre menni. Sem tudásban, sem időben, sem tanulásmennyiségben. Az egyetem még mindig lényegesen komolyabb dolog!

2013. dec. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Én főiskolára is jártam!

Tudom milyen,és most ha végzek utána szeretnék mást tanulni,de nem szeretnék megint vagy 4 évet tanulni,amikor eddig 2 év alatt is ellehetett végezni.

Szerintem van sok olyan tanfolyam,amit rövidebb idő alatt is ellehetne végezni.

Szerintem akik eddig végeztek el OKJ-s tanfolyamokat azok is megtanulták azt,amit kellett.

Vannak olyan pl amik heti 1 alkalmasak,akkor lehetne ezeket gyakrabban,pl heti 2 alkalommal is oktatni.

Szerinte totálisan az a lényeg,egyrészt,hogy többet fizess,másrészt,hogy tovább tanulj itthon,nehogy elhagyd az országot!

Amúgy fősulin nekünk sok olyan tárgy volt,amik fedték egymást,szinte ugyanaz volt a tananyag,csak a tárgy neve volt más.Pedig nem egy gagyi szakra jártam,de még ott is volt olyan,ami azt mondtam,hogy ez totál időhúzás.

2013. dec. 6. 20:11
 5/29 anonim ***** válasza:

akkor hagyd el az országot, és tanulj, vagy boldogulj máshol, ha azt hiszed, hogy ilyen könnyű...


nem lehet ezt az egyetemhez hasonlítani, ahogy az egyik vàlaszoló is írta...


nem fogják visszaàllìtani, és nehigy azt hidd, hogy a baloldalt érdekli a jövőd!

2013. dec. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Te fideszes vagy?
2013. dec. 7. 09:02
 7/29 A kérdező kommentje:
Ha ez a szemét banda marad jövőre is,akkor aztán tuti nem lesz semmi változás...
2013. dec. 7. 09:03
 8/29 anonim ***** válasza:
Ha a szemét bandát akarod szidalmazni, arra nem az közoktatás a megfelelő rovat, itt oktatásügyről van szó. Teljesen felesleges abban reménykedni, hogy jövő ősztől megint egyéves képzések lesznek, csak magadat csapod be vele. De egyébként a te dolgod.
2013. dec. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Ha nem ez a szemét banda marad akkor jön a következő nem szemét banda, ki megérzi a hatalom és a pénz szagát és szemét bandává válik!


ennyit a politikáról!


Kérdésedre válaszolva! Nem lesz visszaállítva, sőt én egyet is értek a változtatással, mert így mindenki 3x meggondolja hogy hova is menjen tanulni, és nem lesz tele az ország papírt lebegtető de szakmájához nem értő emberekkel.

2013. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Jó hát nyilvám meg lehet magyarázni mindent,hogy mi miért jó,ehhez értenek,de a legfőbb indok,hogy fizess!

Az a probléma,hogy sok gyakorlati munka nem igényel ennyi tanulást,nem is fogod hasznosítani.

Rengetgen dolgoznak szép kis papírral,tanultak is,aztán semmi köze a munkához,amit végeznek.

2013. dec. 7. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!