Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan alapítvány aki...

Van olyan alapítvány aki támogatja a nem otthon élő 18 év feletti diákokat a felsőoktatásban? Vagy valamilyen szerevezet, egyéb?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, most lesz szakmám és szeretnék menni egyetemre, de a legközelebbi is több mint 250km-re van. Nincs pénzem a kollégiumra/kajára/egyetemi tandíjra mert 18éves korom óta nem otthon élek. Milyen segítséget lehet kapni ez ügyben? Levelezőire tudnék csak menni, de a diákmunka csak az utazási költségeket fedezné, többet nem. (Havonta 60000a levelezői díja+utazás,szállás,kaja). A válaszokat előre is köszönöm!

2013. dec. 8. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért nem nappali tagozatra mész? Államilag finanszírozott képzés, ösztöndíj és ha valóban rossz anyagi körülmények között élsz, akkor szociális alapon járó kollégiumi férőhely és támogatás. Diákmunkát nappali tagozat mellett is végezhetsz.


Sajnos a levelezős képzésben résztvevőket nem nagyon támogatja senki, maximum ha sikerül egy olyan állandó munkahelyet találnod, ahol támogatják a további tanulmányaidat.


Legvégső esetre ott a Diákhitel, de ez tényleg a legvégső legyen.

2013. dec. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú, itt elég nagy kavar van :)

Naszóval: létezik államilag támogatott képzés, ha nincs pénzed, akkor ilyenre jelentkezz. Persze ehhez jó tanulmányi eredmény kell.

És természetesen nappali képzésre. Levelezősként ugyanis se kollégium nem jár, se semmilyen diákkedvezmény, se diákmunkát nem vállalhatsz.

Államilag támogatott nappali képzésen viszont kapsz kollégiumot, és ha a szociális helyzeted indokolja, akkor szociális támogatást is. Ez akár havi 40-50 ezer Ft is lehet, amiből kollégiumban már meg lehet élni. A második félévtől pedig ezen felül tanulmányi ösztöndíjad is lehet, ha jól tanulsz.


Ennyi pénzből már meg lehet élni, és ha van időd, diákmunkával ki is tudod egészíteni. Legrosszabb esetben első félévre felveheted a diákhitelt.


Egyébként ilyen alapítványról nem tudok, nincs is sok értelme. A lakhelyed szerinti önkormányzattól igényelhetsz bursa hungaricát, de ezt is csak nappalisként. Ezen kívül jobbára tanulmányi/kutatási eredményektől függő ösztöndíjak vannak, szóval azokhoz azért le is kell tenni valamit az asztalra.

2013. dec. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért ne szédítsük már szegényt, a szociális támogatás a legszegényebbeknek is kb. 25000Ft. Én legalábbis a legmagasabb kategóriába tartozom, és ennyit kapok.

Nappali tagozaton pedig hiába mondják, hogy tudsz diákmunkát vállalni, ez csak elméletben igaz. A legtöbb diákmunkánál minimum heti 3 hétköznapi műszakot várnak el, emellett hogy jársz be a kötelező óráidra, és mikor lesz időd tanulni? Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Esti tagozatot ajánlom inkább, amellett lehet normális, napi 4-6 órás állásod, ebből meg tudsz élni úgy is, ha kiveszel egy kis szobát, és a tanulásra is marad elég időd. És persze az egész nyarat végigdolgozni teljes munkaidőben, hogy minél több félretett pénzed legyen.

2013. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az anyagi helyzetet nézik. Nekem 35 körül volt mindig, csak mert van két testvérem. Pedig nem is élünk annyira tragikus körülmények között.

Emellett viszont nem muszáj a fix diákmunka. Persze várostól is függ, de Budapesten mindig van olyan, ami ilyen 1-2 napos vagy egy hetes, olyat is lehet csinálni :)

2013. dec. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Én Pécsett élek az egyetem pedig Győr/Pest/Nyíregyházán lenne. Itt helyben tudnék menni tescoba (itt vagyok már 2éve diákmunkás) de az a levelezőire ha elég is lenne, nem finanszírozná az utamat vizsgákra, de ahhoz ha vmelyik egyetemen tanulnék kóterosnak kellene lennem és bevallom az én hibám de elköltözni nem akarok mert mindegy hogy nézem, így is úgy is drága :S. De igazatok lehet, ha olcsóbban akarom mindenképp kolesz:S A tanulmányi átlagom jó, mindig is jó tanuló voltam és a felvételi pontjaim is olyan 350 körül lesznek.
2013. dec. 9. 15:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Kb mennyi kötelező óra van egy héten? Úgy átlagosan...
2013. dec. 9. 15:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 180 kredit az egész képzés 6 félévre, azaz 30 jut egy félévre átlagosan. 2-3 kreditet ér egy óra. Szóval heti 10-15 órával számolj, ami dupla óra, 90 percesek. De ez csak egy átlag, nekem volt már 20 alatti és 50 fölötti kredites félévem is.
2013. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!