Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyiben változhat a ponthatá...

Mennyiben változhat a ponthatár, meg pontosan mint jelent (bővebben)?

Figyelt kérdés

[link]

Itt van egy cikk, ami leírja, hogy jövőre változik egy picit a rendszer.

Engem első sorban a jogi szak érdekel vagy. Vagyos az ÁJK szakon belül a jogász képzés.

"...jogtudományok területén pedig 100-100 fővel."

Ez pontosan mit jelent? A jogász szakra felvehető helyek csökkennek 100 fővel? Például az ELTE-én 350 < 450 fő az irányszám. Tehát jövőre akkor csak 250 < 350 lesz?

Vagy ez magára a karra értendő? Tehát csak az ÁJK karon belül csökken 100-al a létszám? Például a politológia is csökken mondjuk 50-el a jogász is 50-el stb.

Vagy ez a 100-100 fő pontosan mit jelent?


Még egy kérdés: Ha megnézzük az irányszámot: 350 < 450

amibe benne van a költségterítéses, és a támogatott is. Azt hogyan döntik el, hogy hány főt vesznek fel támogatott, és költségtérítésesre? Előfordulhat az is, hogy például a 450 emberből, csak 50-et vesznek fel támogatottra, a többi meg költségtérítésesre megy?


A csökkenés miatt szerintetek mennyire nőhet meg a ponthatár?


2009. nov. 23. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

A kormány határozza meg az állami képzésbe felvehetők számát, hiszen az állam finanszírozza.


Azt nem tudom, hogy miért nem írják le a felvételi tájékoztatóban, hogy ez pontosan mennyi, merthát ezt előre lehet amúgy tudni. Nem akkor dől el, amikor már le kellett adni a jelentkezést. Mostanra például már eldőlt, hogy jövőre ez hogyan alakul.


A minusz 100 fő szerintem a szakra értendő, és ha Te ilyen pályán szeretné továbbtanulni, akkor neked nőni fog a ponthatár. Például a műszaki területeken nem csökkentették az államiba felvehetők számát, hanem növelték, vagyis a mérnökképzéseken csökkenni fog a ponthatár, hiszen több embert vehetnek majd fel. Jogon kevesebbet.


Erre azért van szükség, mert a jogászokkal és ügyvédekkel Dunát lehet rekeszteni, ellenben mérnökeink meg nincsenek.

2009. nov. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

újra az előző vagyok...


Azt még elfelejtettem mondani, hogy nem ajánlom ezt a szakmát, és nem csak a ponthatár növekedése miatt, hanem azért sem, mert nagyon sokan vannak.


Én ismerek egy Dr. XY-t, aki miskolcon végzett jogot, és most bolti eladó.

2009. nov. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy szakra. Mert akkor a bölcsész karon minden egyes szakról -350 ami eleve lehetetlen, mert van aminél az irányszám ilyen 20-30. Szóval gondolom összességében lehet. Bár ez intézményenként vagy országosan azt passzolom.
2009. nov. 23. 18:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Jelentkeznék én műszakira, ha érdekelne, meg menne a matek, meg érteném is a dolgokat, de mivel matekból, fizikából halál gyenge vagyok, nem érdekel egyáltalán, így csak arra tudok menni ami érdekel.
2009. nov. 23. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Sztem ezt úgy értik,h az ország összes jogi szakáról összese vonnak el ennyi főt,úgyh az az egyes iskolákat tekintve nem olyan sok ember változás.
2009. nov. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából én is erre gondoltam, mert ha egyetemenként vonnák el, akkor picit furcsa lenne. Egyrészt azért, mert egyes helyeken nem lehetne átcsoportosítani.

Az ELTE-n nincs is gazdasági se, műszaki kar. A BCE-n meg nincs bölcsész, se jogi kar, ahonnan levonhatnának, és átcsoportosíthatnának.

Csak ez meg eléggé kevés lenne, de nagyon remélem hogy így van.

2009. nov. 25. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!