Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárképzés egyetemen most...

Tanárképzés egyetemen most hogy van?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy már elterveztem hová szerettem volna menni (tanárképzésre). Most hallottam egy olyat, hogy visszahozták az osztatlan képzést, vagyis ha pl. matematika szakra mennék, akkor csak matematikus stb. lehetnék, de tanár már nem, hanem a két tanítandó tárggyal kell már jelentkezni. DE megnéztem az ELTE honlapján a fizika szakot, és ott az idén indult képzések között még van tanárképzés, minor és major is.

Valaki elmagyarázná kérem hogy mi történik, mert én nem látom át ezt a káoszt...


2013. dec. 9. 19:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Megnéztem a honlapot. A fizika alapszaknál le van írva, hogy tanári képesítést úgy szerezhet valaki, hogy 2 szakos tanár lesz. Alapszakon fel kell venni szerintem a választott másik szak minorját és így lehet később mesterszakot végezni.

Egyszerűbb, ha eleve a tanárképzésre jelentkezel, oda egyszer kell bejutni és közben eldöntheted, hogy ált. iskolai vagy középiskolai tanár leszel.

2013. dec. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!