Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudok fegyvermérnöknek...

Hol tudok fegyvermérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi, hogy hol tudnék - lehetőleg Magyarországon - fegyvermérnöknek tanulni. konkrétan lőfegyverekre és hasonlóakra gondolok. és, hogy milyen feltételei vannak?
2008. júl. 13. 04:48
 1/6 anonim ***** válasza:

sehol.


ilyen képzés alapból nem létezik.

A dolog úgy néz ki, hogy valamilyen kapcsolódó témában szerzel képesítést, mint pl. gépészmérnök, anyagmérnök (miskolci, a BME nem jó, az más), robbantómérnök (bányászoknál tanítják) és ha ez megvan, akkor továbbképéseken veszel részt.

Ezek jellemzően zártkörűek, azaz csak az mehet, akinek megengedik.

Ha megvan az alapképzettség, akkor mehetsz a honvédséghez, jelentkezel hivatásos állományba (egészségügyi alkalmasság stb. kell), elvégzel egy kiegészítő képzést (attól leszel hivatásos tiszt) és utána ha szerencséd van, akkor ők elküldenek továbbképzésre.


Úgy is lehet csinálni, hogy egyből, azaz még az egyetem elött jelentkezel valamelyik katonai felsőoktatási intézménybe és innen próbálsz odajutni, ahova akarsz.


A mésik megoldás, hogy mindezt a rendőrtiszti képzés keretében csinálod, ott fegyvermester képesítést (is)kaphatsz, de mivel te mérnök szeretnél lenni, gondolom tervezni, kitalálni szeretnél ilyesmit, akkor ez nem az igazi.

2008. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nemjó abban nincs pénz
2008. júl. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hú! nem egyszerű! gondoltam, hogy jó eséllyel valamilyen katonai szervnél lehet ezt tanulni, de én reméltem, hogy van valami célirányos képzés. ugyanis én úgy tudom, hogy a legtöbb hadi ipari mérnök nem katona. meg akkor a fegyvergyártók (magáncégekre gondolok, nem államiakra) honnan szerzik a mérnökeiket?

emlékszem, hogy amikor felvételik előtt adták a különböző szórólapokat, volt ott a katonaságtól is egy pár, és ott volt valami "mérnök-szerű szak" valami akadémia félén (pontosan nem emlékszem, rég volt :) ).

én azt hittem, hogy lehet ilyen szakra jelentkezni civil vagy katonai felsőoktatási intézménybe, és ha elég a pont akkor felvesznek.

2008. júl. 14. 00:40
 4/6 A kérdező kommentje:
szóval, hol is tudnék lehetőleg lőfegyvermérnöknek vagy valami hasonlónak tanulni? vagy, hogy lehet ebbe az iparágba bekerülni?
2008. júl. 26. 15:21
 5/6 anonim válasza:
Esetleg az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karon. ;)
2011. ápr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én a Zrínyi Miklós nemzetvédelmi egyetemen találtam hasonló képzéseket:


GÉPÉSZMÉRNÖKI SZAK


Főiskolai szintű alapképzés (8 félév – nappali, vagy levelező) Szakképzettség: Gépészmérnök

- fegyverzettechnikai szakirány; - gépjármű-technikai szakirány; - helikopter sárkány-hajtómű szakirány;


- műszaki technikai szakirány; - páncélos technikai szakirány; - repülőgép sárkány-hajtómű szakirány



HAD- ÉS BIZTONSÁGTECHNIKAI MÉRNÖK SZAK


Alapképzés (BSc) (7 félév – nappali, vagy levelező) Szakképzettség: had- és biztonságtechnikai mérnök


- haditechnikai főszakirány;


- műszaki, közlekedési és katasztrófavédelmi főszakirány; - katonai elektronikai főszakirány;


- repülőműszaki főszakirány; - biztonságtechnikai főszakirány.

2011. okt. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!