Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, milyen karrier lenne megfelelő számomra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van, és hogy nekem kell eldönteni mit akarok csinálni, de egy kicsit gondolkozzunk reálisan. Szóval imádok fotózni, cukrászkodni (a szakácskodást is szeretem de az előbbi jobban bejön), érdekel a pszichológia, imádom az informatikát (programozás), és érdekel a belsőépítészet, üzlet, kereskedelem és a marketing is. Fizikából nem vagyok jó, és tudom hogy nem lehet a tanárt okolni ezért, de (amíg más tanárom volt addig simán ment) tény hogy nem a legjobb a tanítási módszere. Matekból viszont több országos versenyen is TOP 10-ben benne voltam. Itt is tanárcsere volt, valami elmebeteg jött, (DE TÉNYLEG.) és lám rontottam, most pedig hármas vagyok. Régen nagyon jól rajzoltam, borzasztó kreatív voltam, a képzelőerőmmel sem volt semmi baj, de ezek mostanára mintha csak elszálltak volna. Humán tantárgyból viszont megerősödtem. Jelenlegi félévi eredményeim nem lesznek rosszak (szerintem): töri 5, föci 4, angol 3, német 4, fizika 1, matek 3, biosz 4, rajz 5 (nem tanulunk művtörit), kémia 3, irodalom 4, nyelvtan 4. Eddig angolból is nagyon jó voltam, de az utóbbi időben egy kicsit elhanyagoltam. Mivel 6 osztályos gimis vagyok jövőre kiesik egy csomó tantárgy. A lényeg az lenne hogy mit kellene felvennem emelt óraszámban? Én a bioszt nagy valószínűséggel fel fogom venni, de a fizikát kizárt. Utána szerintetek érdemes lenne egy szakmát elvégezni? Mivel most nem mentem szakképzőbe így majdnem fölösleges 4 évet elvesztegettem. Lehetőleg Budapesten tanulnék tovább. Illetve külföldön melyikkel lehetne a legjobban elhelyezkedni? Legjobban a kereskedelem és marketing iránt érdeklődök, mert a szüleim egy multinál dolgoznak, és elég mélyen belelátok ezekbe a dolgokba.
2013. dec. 17. 14:55
 1/2 reptoid ***** válasza:

Szerintem, aki matekból országos döntőbe jut be, az ne hagyja magát hármas szinten. Ha tényleg a tanár a rossz, akkor keríteni kell egy jó magántanárt, aki foglalkozik veled, mert így csak el fogsz kallódni. Ha anyagilag nem tudjátok megengedni, akkor pedig tessék átmenni egy másik osztályba vagy iskolába. De ez így tényleg nem állapot...


Aki matekot érti, még ha most nem is úgy tűnik, akkor a fizikának meg a kémiának sem lenne szabad gondot okozni. Mert ha hármas vagy kémiából, akkor az bizony nem megy. Megint lehetne jönni a tanárokkal, de azt már ellőttük a mateknál. Itt már esélyes, hogy motivációs gondok vannak. Szóval tessék csak ötösre megcsinálni a matekot, a fizikát meg a kémiát is. Mert meg tudod csinálni, csak akarni kell. Más dolgod úgy sincs, csak tanulni.


"Itt is tanárcsere volt, valami elmebeteg jött, (DE TÉNYLEG.) és lám rontottam, most pedig hármas vagyok"


Ebből az egész mondatból sugárzik a beletörődés, a problémák hárítása. Nem a tanárnak az érdeke az, hogy te jól tanulj, hanem a sajátod. Magaddal cseszel ki, ha így lerázod a gondokat, és nem akarsz tenni ellenük.



Félreértés ne essék, szükség van az ügyes szakmát tanult emberekre is, de aki tényleg matekból országos versenyekre járt, az próbáljon meg már magából még többet kihozni, aztán irány valami jó egyetem. Fényképezéssel, cukrászkodással ráérsz később is szórakozni.


Szüleid nem istápolnak, hogy tanulj jobban? Vagy hogy miért romlottál le ennyire?

2013. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi az ösztönző választ :) Hát matektanárról csak annyit mondanik, hogy a többi tanár is tudja (és mondja is nekünk), hogy ez a tanár síkhülye. A könyvben lévő példafeladatot nem tudja megoldani (ami pedig szépen le van vezetve). Nem egyszer volt hogy egy képletet rosszul oldott meg majd gyors megnézte a megoldást, letörölte az övét és felírta a jót. Mondjuk kémiából nem rossza tanár, csak ahogy írtad nem törődök vele eleget :/ A fizikán is meg megpróbálok javítani :D
2013. dec. 17. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!