Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia alapképzési...

Pszichológia alapképzési szak, tapasztalatok? Vélemények? Érdemes neki kezdeni? Kinek ajánlanátok? Mennyire "nehéz" teljesíteni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 18. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Én elsőéves vagyok most épp. Én nagyon élvezem a sulit, érdekes dolgokat tanulunk, és tényleg ezt képzelem el magamnak a jövőben. Érdemes neki kezdened, ha kitartó vagy, valóban érdekelnek az emberek és nem csak divatból jönnél ide. Sajnos sokan vannak nálunk is, akiknek nincs annyi önismerete hogy rájöjjenek, hogy nem idevalók, mert egyszerűen nem tudnak viselkedni, foglalkozni az emberekkel, arrogánsak stb. Bekerülni baromi nehéz, a ponthatárok 440körül mozognak. A tananyag elég nagy, a bioszt megkövetelik rendesen, de nekünk spec most a vizsgaidőszakunk az ami nagyon kemény, év közben nem volt sok számonkérés. Ha van kérdésed, írj nyugodtan:)
2013. dec. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Írtam.. :)
2013. dec. 19. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is elsőéves vagyok (ELTE), azt tudom mondani, amit az előttem lévő is :)


Kiegészíteném még azzal, hogy ha pszichológiában gondolkodsz, eleve úgy számolj, hogy csak az alapképzéssel biztosan nem úszod meg, mert a rendszer úgy van kialakítva, hogy azzal képtelenség elhelyezkedni, el kell végezned a mestert is (alapvetően jó lenne, ha osztatlan lenne a pszichológia, efelé húz ez). Ha pszichoterapeuta akarsz lenni pl. akkor az 5 év alap+mester után még két szakirányú továbbképzést kell elvégezni, melyekhez viszont már munkaviszony és 150 órányi terápiára járás is követelmény. Szóval lényegében sok idő és sok pénz ráfordítása nélkül nem lehet ebbe belevágni. De szép szakma, az biztos.


Az, hogy nehéz-e teljesíteni... Mivel eleve a bekerüléshez magas pontok kellenek, ez ad valami alapvető elvárást azzal kapcsolatban, hogy aki ide jön, annak eleve tudnia kell eredményesen tanulni. Itt már késő ismerkedni a tanulással. Nagyon sok energiát kell otthon magadnak befektetni a tanulásba, rengeteg szakirodalom van, szinte majdnem minden tárgyból (legalábbis itt az ELTE-n biztosan), ezeket gyakran ugyanúgy számon kérik, mint az órán leadott anyagot. Úgyhogy ha nem tanulsz évközben folyamatosan (mivel zh-k annyira nincsenek, nem visz rá a kényszer), akkor a vizsgaidőszakban töménytelenül zúdul rád.

2013. dec. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az ELTE-s sorstársnak igaza van, sajnos épp ebben a helyzetben vagyok :'D
2013. dec. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!