Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kémia alapszakra a kémia...

A kémia alapszakra a kémia mellett kötelező matek felvételi, vagy választható más természettudományos tantárgy (fizika, biológia, földrajz)?

Figyelt kérdés
Sok helyen kerestem rá választ de nem igazán leltem rá
2013. dec. 19. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A matek az így is - úgy is kötelező érettségi tantárgy.
2013. dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csak vegyészmérnöknek kell kötelezően a matek. kémia alapszakra nemhogy a matek, még a kémia se kötelező. csodás országunk, csodás felsőoktatásának a csúcsa. (én is kémia szakos vagyok)
2013. dec. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat második kommentelő,erre a válaszra vártam.Kicsit megnyugodtam,nem vagyok egy szilárd lábakon álló matekos,no nem 2-sem volt középben,de 4-esnél nem tudtam jobban feltornászni magam,volt olyan félévem,hogy rosszabb esetben 3-asom volt,de ez függ pluszban hogyan is adják elő.Azt a matekos évet meg kihúzom lusta nem vagyok,nagyon megszerettem a kémiát középiskolában,vegyész-technikus a végzettségem.Minden erőmmel azon vagyok,hogy bejussak,utána meghogy tudjak szépen haladni
2013. dec. 19. 22:50
 4/4 anonim ***** válasza:

második vagyok: igazából kémián nincs sok matek. persze kinek mi a sok... konkrét tárgyként volt 1 félév analízis, meg 1 félév valszám. a többi választható. persze fizkémhez kell azért matek tudás, de az sem leküzdhetetlen. ha komolyan veszed és nem csak bulizni jársz egyetemre, akkor bőven elsajátítható szintű integrálszámítás és differenciálegyenletek.


jah, azt elfelejtettem mondani, hogy én tanári szakirányos vagyok, akik keményebb szakirányon küldik, nekik biztos több kötelező matek is van.

2014. jan. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!