Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A továbbtanulás nem olcsó...

A továbbtanulás nem olcsó dolog, egyre kevésbé az. Milyen érveket tudnátok mondani emellett?

Figyelt kérdés

2013. dec. 20. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A továbbtanulásért önmagában nem érdemes továbbtanulni, ha vannak bizonyos céljaid, pl. egy bizonyos értelmiségi szakmát szeretnéd űzni, akkor viszont adott, hogy tovább kell tanulnod, és a célod alapján választasz szakot.
2013. dec. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

- visszahozták a "tandíjat" (vagy nevezzük, ahogy Orbán akarja), ergo már eleve sokaknak kell fizetni, nem úszhatják meg

- itt már nincsenek támogatások a tankönyvekre stb, ahogyan a közoktatásban, mindent magadnak kell beszerezned, ráadásul gyakran ezek elég drágák is (nekem speciel minden kötelező könyvem 4000-8000 forint között van)

- ha nem sikerül bizonyos szintet teljesíteni, akkor gyakran plusz pénzeket kell befizetni

- az államis félévek is korlátoltak, tehát ha valaki több szakmát szeretne elvégezni, képtelenség, hogy végigcsinálja fizetés nélkül

- sok szaknál nem elég elvégezni egy alap+mesterképzést, gyakran még ezután is továbbképzésekre és egyéb dolgokra kell járni, ahol már semmilyen állami vagy egyéb támogatás nem jöhet szóba, az már mindenképpen zsebből megy

- ha valaki a lakóhelyétől távol kerül egyetemre, az élete is megdrágul, fizetni kell az albérletet/kolit, az étkezést és minden egyéb egyetemi kiadást, amit másoknak is, akik pl. otthon laknak, vagy szülői támogatással indulnak neki



Majdnem mindegyik érvhez, amit leírtam, tudok neked ellenérvet is mondani, úgyhogy ez egy elég vitatható dolog. Ha a másik oldal is érdekel, akkor írj, leírom őket :)

2013. dec. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

- kérhető szociális alapon járó támogatás, kollégiumra, stb.

- a könyveket be lehet szerezni vagy netről, vagy könyvtárból (mióta egyetemista vagyok kb. 1 könyvet vettem meg, és azt is leárazáson, 500 forintért)

2013. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3:


"- kérhető szociális alapon járó támogatás, kollégiumra, stb. "


Amit nagyrészt vállalkozók gyerekei vesznek fel, mert azoknak a többsége el sem tud jutni egyetemre, akinek tényleg olyan a helyzete, mint papíron az övék.


"- a könyveket be lehet szerezni vagy netről, vagy könyvtárból (mióta egyetemista vagyok kb. 1 könyvet vettem meg, és azt is leárazáson, 500 forintért)"


Nekem sem kellett könyveket vennem, viszont orvosi egyetemre járó ismerőseimnél kicsit más a helyzet...

2013. dec. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem szállok szembe a 3-assal, valamilyen szinten igaza van, csak nem a kérdésre válaszolt, hanem annak a fordítottjára.
2013. dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
nem olcsó, de el kell dönteni hogy tanulsz és talán lesz jó munkád és megbecsülésed vagy nem tanulsz, és akkor az "alja" munkákért is kuncsorogni kell + naponta megkapod hogy 100 an várnak a helyedre.
2013. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem olcsó, de el kell dönteni hogy tanulsz és talán lesz jó munkád és megbecsülésed vagy nem tanulsz, és akkor az "alja" munkákért is kuncsorogni kell + naponta megkapod hogy 100 an várnak a helyedre."


Vagy tanulsz, és ugyanúgy alja munkáért kell kuncsorogni. Szvsz csak azért, hogy jobban keress, nem szabad továbbtanulni, azért kell, mert van egy konkrét célod, hogy milyen munkát akarsz végezni, és ehhez eszköz a továbbtanulás, nem pedig cég. Márpedig legtöbben ott cseszik el, hogy célként tekintenek rá.

2013. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Nézd, kérdező, nem akarom azt mondani, hogy diplomával biztos állásod lesz, mert ugye ez nem így van - de nélküle? Ma egy érettségivel meg szakmával kb. a fenekedet kitörölheted, rengeteg helyen (pl. nagyvállalatok) már szóba sem állnak veled, maximum a 3 műszakos termelési munkával kapcsolatban. Ezen kívül mehetsz esetleg plázákba, közrétbe eladónak és hasonlók - okés, hogy nem kell ezeket lenézni, de nem hiszem, hogy hosszú távon reális dolog lenne minimálbérért gürizni egész életedben.


A diploma - ha mellette aktív vagy, tehát nyelvet tanulsz, TDK-zol, részt veszel szakmai dolgokban, megpróbálsz gyakornokként dolgozni - legalább a lehetőségét megadja annak, hogy normális munkád legyen. Mondom, ez sem százas, de nélküle még annyira sem mehetsz.

2013. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!