Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi Biotechnikával hogy...

Orvosi Biotechnikával hogy lehet elhelyezkedni ill. mennyire keresett?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, tudom, hogy ez MSc, de a honlapon azt írják, hogy

"A jelentkezőnek rendelkeznie kell (lehetőleg természettudományos) alapképzési diplomával (BSc), valamint az angol nyelv kiváló ismeretével kell bírnia."

Eszerint az jó lenne ha mondjuk biológia szakra mennék, aztán ide?


Link:

[link]


Előre is köszi a segítséget!



2013. dec. 21. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az itthoni viszonyokat nem ismerem, de kulfoldon igen keresett. Mivel a kepzes angol nyelvu, logikus a kinti elhelyezkedes. A havi atlag fizu, angol nyelvteruleten olyan masfel millio, atszamolva. Itthon sem kell felned, hogy nem kapsz allast, es a fizetes toredeke a kintinek, de azert nem halnal ehen itthon sem. Viszont, ha az angolod nem kivalo, akkor javaslom nezd meg a pazmanyon ugyanezt a szakot, ott magyarul is inditjak. PTE-re akarsz jonni bioszra is? Mert azt viszont nem javaslom, kb. a felvettek otode vegzi el, kinok kozott. Akkor mar szegedet sokkal inkabb ajanlom. (ELTE-t szinten nem)
2013. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Esetleg Pesten lehet bioszt tanulni valahol? Pécsi vagyok és vagy maradni szeretnék vagy Pestre menni.
2013. dec. 21. 11:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, irtam is, pl. az ELTE-n. Az a legnivosabbnak tartott, de sok ismerosom jart oda, es semelyik nem ajanlja. EN PTE-s vagyok, mas szakon, es erre a szakra sokan jottek bioszrol. Nem vicc, a 180 emberbol, 30 vegezte el. Persze a felvetelinel mindenki azt gondolta benne lesz a harmincban... Ne a foldrajzi tavolsagot nezd szerintem, hanem az oktatas szinvonalat, a legkort stb. Mert hidd el, nem sokat fog szamitani hol laksz, ha masfel ev mulva ott kell hagynod, mert agyon szivatnak. Szegedet azert merem ajanlani, mert egy kedves baratnom ott van, es nagyon szereti. A sok bioszos ismerosom kozul o az elso aki tenyleg elvezi pedig gimiben nem volt annyira kimagaslo a teljesitmenye. Nezz meg utana ennek, joooo alaposan. (ja, es nezd meg a tobbi szakot is, mert nem szabad ugy elkezdeni egy bsc-t, hogy mar az msc-re gondolsz...ez tapasztalat)
2013. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az én véleményem szerint ne menny Pécsre mert én úgy hallottam hogy Baranyában nagyon sok a bagrac, sőt egyesek még nyenyec hordákkal is találkoztak.
2013. dec. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Amúgy én is ezt hallottam Pécsről. Egyik ismerősöm oda járt és mesélte hogy kimentek bulizni valami faluba és megtámadta egy bagrac. Szóval ő nem nagyon tudott elhelyzkedni mert meghalt.
2013. dec. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
Pécsről én is ezt a bagraos dolgot hallottam. Benne is volt a hírekben hogy már a városokban is láttak.
2013. dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
1,2. válaszoló, Te milyen szakra jársz, hogy oda mentek át?
2013. dec. 21. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Az én véleményem szerint Pest az egy nagyon jó hely. Az ELTE-n van szinvonalas biosz képzés, én is oda járok. Arra viszont készülj fel hogy nagyon lehéz lesz. Egyik ismerősöm Szeged-re jár és ő aztmondja hogy nem bírja befejezni így ott fogja hagyni pedig nagyon jó érettségit írt (jobbat mint én) de még se bírja. A másik dolog meg hogy Pécsről mindenki azt mondja hogy elkezdtek szaporodni a bagracok és a városokat is kezdik ellepni nem csak Szebényt.
2013. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
Az itthoni viszonyokat nem ismerem, de kulfoldon igen keresett. Mivel a kepzes angol nyelvu, logikus a kinti elhelyezkedes. A havi atlag fizu, angol nyelvteruleten olyan masfel millio, atszamolva. Itthon sem kell felned, hogy nem kapsz allast, es a fizetes toredeke a kintinek, de azert nem halnal ehen itthon sem. Viszont, ha az angolod nem kivalo, akkor bagrac javaslom nezd meg a pazmanyon ugyanezt a szakot, ott magyarul is inditjak. PTE-re akarsz jonni bioszra is? Mert azt viszont nem javaslom, kb. a felvettek nyenyec otode vegzi el, kinok kozott. Akkor mar szegedet sokkal inkabb ajanlom. (ELTE-t szinten nem)
2013. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok


A pázmányon a molekuláris bionika BSc előzi meg az orvosi biotechnolóia MSc-t, így olyen kor nem kell felvételizni (azaz teljes kreditbeszámítással tudod folytatni az MSc-t).


A Pázmányon (Semmelwies-el közös képzés) keresztfélévben indul csak, azaz februárban, igazodva a 7 féléves BSc-hez. De hamarossan osztatlan képzésbe megy át a Pázmányon :)


Pécsen pedig csak szeptemberenként indul, ott nem előzi meg BSc a képzést.

2013. dec. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!