Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem Népegészségü...

Debreceni Egyetem Népegészségügyi kar, Gyógytornász szak? Milyen a szak? Mennyire nehéz? Van alkalmassági vizsga? HELP!

Figyelt kérdés

Tavasszal érettségizek és a Debreceni egyetem gyógytornász szakára szeretnék jelentkezni!

Mennyire nehéz a szak fizikailag/szellemeileg?

Van alkalmassági vizsga követelmény? ( olvastam, hogy futás,úszás,felülés,fekvőtámasz) vizsgázni kell még az elején?

Milyen a gyakorlat? Mit csinálnak a gyakorlatokon?

Mennyire nehéz elhelyezkedni ezzel a szakmával? (akár külföldön is)?

Iskola mellett mennyire kivitelezhető esetleg a diákmunka?

Milyen a tanárok?

A szak elvégzésével diplomát kap igaz?

Sok tanulandó tantárgy van?

Olvastam,hogy sok a tesi óra igaz? És mennyire nehéz?

Részt kell venni boncoláson is?

Mennyi szabadidő fér el a tanulás mellett?

Megéri ezt a szakot választani? Megfizetik?

( elsősorban külföldön szeretnék majd dolgozni)

Köszönöm a válaszokat!



2013. dec. 23. 15:28
 1/4 anonim válasza:

Gyógytornász szakon van alkalmassági, de nem tesis felvételit kell elképzelni. Egyszerűen megnézik nincs-e olyan betegséged ami alkalmatlanná tenne. A biológiát követelik nagyon, anatómia fő tárgy első két évben. Többféle gyakorlat van, eleinte egymáson gyakoroltok így ti is tesiztek napi szinten, majd később kórházakban is.


Ha komolyan veszed sokat kell tanuln, bár ez emberfüggő. Egyik barátom dolgozik mellette diákmunkába, sőt már betege is van, de ez ritka. Bulizás is belefér néha neki, attól függ, hogy osztja be az idejét.

Külföldön jobban megfizetik, itthon kevésbé, de ez egy segítő szakma és ha van egy mozgássérült beteged akinek megváltást jelent egy torna nem biztos hogy a pénz motívál

2013. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ott tanulok, az 1. válaszoló valószínűleg máshol, így nem tudja, hogy a DE-NK gyógytornász szakra nincs alkalmassági vizsga (pedig nem lenne hülyeség, bár a futás, fekvőtámasz, stb. felesleges).

El lehet végezni, nem egy mérnöki szak, de ha nem veszed komolyan, akkor lehet vele éveket csúszni (anatómia 1-2-nél már megesett jó pár emberrel). Az anatómia 1. éven lemegy, nem könnyű, de ha érdekel, akkor meg tudod tanulni. 2. éven a mozgástan nehéz, 3. évre meg már belerázódsz és jönnek a szakmai tárgyak. :)

Sok gyakorlati óránk van, ilyenkor egymáson tanulunk, gyakorlunk pl. mozgatásokat, 2. és 3. év után van 1 hónap nyári gyakorlat, ahol kórházban betegeket tornáztatsz csoportban vagy egyénileg, ill. az utolsó félév is erről szól.

Nem könnyű elhelyezkedni, lehet, hogy 1-2 évig keresned kell, sajnos itt is protekcióval könnyebb. Külföldön elvileg el lehet helyezkedni és jó fizetést is kapsz, csak legyen jó nyelvtudás, + bizonyos országok külön továbbképzéseket követelnek meg, amiket diploma után kell elvégezned.

Sztem itt diákmunka esélytelen, nagyon sok órád lesz egy héten. Persze mindenkinek arra van ideje, amire szánja, csak sztem nagyon fárasztó lenne mellette melózni is.

A tanárokkal meg vagyok elégedve, szakmailag felkészültek és nem túlzottan szigorúak.

BSc diplomát, azaz főiskolai szintű diplomát ad.

Sok tárgyad lesz, könnyebbek, nehezebbek, de ki lehet bírni.

2 félév tesit kell teljesítened, ami bármi lehet (pl. pilates, spinning, röplabda, úszás), de ha sportolsz egyesületnél, azt is elfogadtathatod. Emelett lesz sok tornatermi órád, ahol azt tanulod meg, hogy kell gyakorlatokat lediktálni.

A 2 félév anatómián belül végig lesz bonctermi gyakorlatod, nem fogtok boncolni, hanem preparátumokon vagy holttesteken nézitek meg pl., hogy melyik izom hol fut.

Amikor nincsenek zk-h, vizsgák, akkor bőven lesz időd elmenni bulizni. Szoktak lenni szakestek, amit direkt nektek szerveznek. ;)

Ha az az 1. célod, hogy sokat keress, akkor ne ezt a szakot válaszd, de ha érdekel, szeretnél emberekkel foglalkozni, úgy érzed, hogy fontosabb, hogy szeresd, amit 40 évig kitölti a mindennapjaid, akkor hajrá! :) Én rájöttem, hogy az utóbbi fontosabb, így itt tanulok, és nagyon szeretem. Külföldön persze jól tudsz majd vele keresni (elsősorban német vagy francia területen). De azt remélem, tudod, hogy államilag támogatott szakon alá kell majd írnod egy hallgatói szerződést, ami azt jelenti, hogy a diploma után 20 éven belül annyi évet kell itthon dolgoznod, ahány évig tanultál (4 év).

Kicsit hosszú válasz lett, de remélem segített. :) Sok sikert!

2014. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval. Én is DE-NK gyógytornász szakra járok. Én most vagyok 2. éves. Már túl vagyok az anatómián és a mozgástanon is. :) Oda kell ezekre figyelni, mert éveket lehet velük csúszni. De ha fordítasz rájuk időt nem lesz gond. :) Nekem most jönnek a szakmai tárgyaim, úgyhogy erről nem tudok mit mondani. A tanárok tényleg nagyon jó, felkészültek és rengeteget segítenek. Elég fiatalok is és rugalmasak. :) Én nem tudok suli mellett dolgozni, mert nagyon sok óránk van. Reggel 8-tól du. 6-ig 7-ig. Így a diákmunka nem fér bele az időbe.( Persze van olyan óra, amire nem kell bejárni, ez eléggé kevés.) Én nem tesi órának mondanám. Ezeken az órákon olyan gyakorlatokat csináltok, amiket majd a betegeknek fogtok diktálni. A társaidnak diktáltok majd, szerintem jó kis erősítő órák. Nekem sokat segítettek, izmosodtam tőlük nagyon sokat és jobb állóképességgel rendelkezem. :) Anatómiából van előadás és gyakorlat. Gyakorlaton boncterembe jártok majd, ami hidd el nem durva. Először rémisztőnek tűnik, de nem gázos. Én nagyon szerettem járni, mert rengeteget lehet tanulni belőle és akkor nem arra gondolsz, hogy az ott egy tetem; hanem arra hogy tanulsz. Tényleg nagyon hasznos. Anatómia atlasz feltétlenül szükséges, abból is kell majd tanulni. Szerintem nagyon jó szak, én nagyon szeretem. Csak ajánlani tudom. :) Sok sikert! :)
2014. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jah, és nincs alkalmassági vizsga. Pedig tényleg kellene!!! :)
2014. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!