Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen a legjobb a...

Melyik egyetemen a legjobb a biomérnöki szak tanítása?

Figyelt kérdés
Corvinuson, BME-n, vagy a Pannon egyetemen? Igazából hallgatóktól várnék válaszokat, de ha valakitől hallottál/olvastál valahol valamit ezekről az egyetemekről, szívesen fogadom!

2013. dec. 26. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
BME-t és Corvinust ismerem, ezek között messze jobb a BME. (Onnan tudom, hogy jártam oda egy évet, és most a Corvinusra járok élelmiszermérnkökire és látom, hogy mit tanulnak a biomérnökök.)
2013. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kromosome ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, de azt most állíthatom neked, hogy a BCE-n a legrosszabb. Az az egyetem nem ilyen szakokra van berendezkedve, ennyi az egész.


A BME, lévén műszaki egyetem, biztosan jó képzést ad, de az az általános vélemény, hogy sokkal jobban rámennek a különböző, leginkább gépészmérnöki tárgyakra, semmint a biológiára, ami valamilyen szinten az alapja az egésznek.


Én Szegedre járok, a szak rohadt nehéz, első 2 félévben annyi matekot adnak le, mint máshol 3-4 alatt. Túlsúlyban vannak a természettudományos tárgyak, nagyon sok a biológia (pont az SZTE-n ne lenne sok :D), mérnöki ismeretekből pedig pont annyit kapsz, amennyi kell (hozzáteszem mérhetően kevesebbet, mint a BME-n).


A Pannonról azt hallottam, hogy (mivel vegyészmérnöki egyetem volt anno) a kémiát helyezik túlsúlyba. Nem tudományegyetem, így a képzés színvonala utóbbi kettőnél valamelyest rosszabb, de nem mondanám katasztrofálisnak (van veszprémi biomérnök ismerősöm is).


Egy szó mint száz, az általam felsorolt négy közül vagy a BME-t, vagy az SZTE-t mondanám.

2014. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!