Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb munka/szak ezek közül?

Figyelt kérdés
4 szakon gondolkozom: 1. állatorvos 2. vegyészmérnök 3. humán orvos 4. gyógyszerész. Talán az állatorvosi vonz a legjobban de sokan mondják hogy ne menjek oda. Kitünő tanuló vagyok és nagyon szeretem a bioszt, kémiát és a matekot. Szerintetek melyiket válasszam?
2013. aug. 18. 16:01
 1/4 anonim válasza:
Ha állatorvos szeretnél lenni akkor menj annak...Most szerintem ne foglalkozz azzal,hogy ki mit mond..Arra mész amire szeretnél..Elvégre a te döntésed..Vagy menj gyógyszerészetire.. :D Vagy amit jobban szeretnél.. :)
2013. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Oda menj, ami a leginkább tetszik/vonz.

Hányadikos vagy?

2013. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni 16 éves lány vagyokk és 10.-es leszek idén ősszel. Lehet, hogy még korai tervezni csak úgy elgondolkoztam ezen a témán.:)
2013. aug. 18. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok orvos nem a legjobb matekból. Persze, a logikájuk megvan hozzá, ha nem lenne, akkor bajok lennének, de a komolyabb matematikai műveleteket nem kedvelik sokszor. A gyógyszerészeknek ellenben nagyon fontos a matek, a vegyészmérnököknek is. A kémia is inkább ezen a két szakon dominál, orvosin biokémia van főleg, az általános kémiát letudják fél év alatt. Ha úgy érzed, elég precíz vagy, szeretsz méricskélni, számolgatni, akkor legyél gyógyszerész vagy vegyészmérnök. Ha a hosszabb egyenletek nem vonzanak annyira, s magolni is tudsz, na meg persze szeretnél emberi/állati életeket menteni, vagy csak simán emberekkel/állatokkal találkozni, kommunikálni napi rendszerességel a munkád során, akkor meg valamelyik orvosi. Mondjuk nem minden orvos találkozik beteggel, úgyhogy nem kritérium, hogy szeress beszélgetni. A hullákkal, vérrel hogy állsz? Az is fontos kérdés, mennyire bírod ezeket. A sima biológia/kémia/matek szakon gondolkodtál már? Mert azok is léteznek, s nem rosszak állítólag.
2014. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!