Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A középiskola után megcsinált...

A középiskola után megcsinált érettségik tényleg nem számítanak bele továbbtanuláskor a pontszámításba vagyis semmire nem jók?

Figyelt kérdés

Találtam a felvi.hu oldalán egy ilyen bekezdést a pontszámítás menüben:


"Figyelem! A tanulmányi pontok a jelentkező középfokú tanulmányainak teljesítményét tükrözik, tehát az érettségi bizonyítvány megszerzését követően szerzett érettségi tanúsítványokban foglalt eredmények nem vehetők figyelembe a tanulmányi pontok érettségi átlagának számításakor."


Ez azt jelenti,hogyha én gimiben nem csináltam fizikából érettségit, aztán 5 év múlva - most szeptemberben - szeretnék fizikusnak tanulni és tettem egy emelt fizika érettségit(erről csak tanúsítványt adhatnak) akkor az semmit nem ér és esélytelen,hogy valaha is fizikusnak tanulhassak?

:S

Eléggé elbizonytalanított,mert több ismerősöm is van akit nem vettek fel gimi után,ezért még egy évet kihagyott és addig készült emelt érettségire...akkor nekik is felesleges volt?



2013. dec. 27. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyedül a hozott pontok részbe nem számít bele, de számít az emelt plussz pontja, számít mint kritérium tárgy, és számít a duplázáshoz is.
2013. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hál'isten, írtam azért a felvi.hu ügyfélszolgálatnak is, de egy kicsit megnyugtattál. Olyan ideges lettem amikor olvastam, hogy ennyire nem lehetek szerencsétlen, így nem szívhatom meg( hogy tanultam keményen a semmiért emelt érettségire pénz és időt nem kímélve)... :D :S

Azért megvárom a felvi válaszát is, köszönet a segítségedért.

2013. dec. 27. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy számítanak, különben mire való volna ez a lehetőség? A tanulmányi pontokba nem számítanak.
2013. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ez csak annyit jelent, hogy a nem duplázós számításnál az érettségi eredményeid átlaga csak azokból tevődik össze, amik a bizonyítványba kerültek, a később letett vizsga ebbe nem számít, minden másba igen (felvételi tárgy, többletpont)
2013. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!