Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg ennyire nem éri meg...

Tényleg ennyire nem éri meg Építészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7. osztályos vagyok ,elég korán komolyodó típus és már tudom, hogy milyen pályára szeretnék továbbtanulni. 5-ös tanuló vagyok mindenképpen szeretnék egyetemre menni, méghozzá építészmérnöknek. De azt mondják, hogy avval nagy nehéz elhelyezkedni és még a fizetést sem kapod megfelelően (kevés). És én ezt el is hiszem a mostani építőipart tekintve.

Szerintetek megéri építészmérnöknek tanulni?


Illetve még szóba jöhet (vagyis az is nagyon bejön) a gépészmérnök. Ez jelenleg hiányszakma és sokat lehet vele keresni .Valószínűleg jobban meg is érné, mint az építészeti pálya.

Szerintetek Építész helyett Gépész?


Tudom még sokat változhat a nézőpontom, de ehhez a két pályához milyen ERŐS szakközépeket tudnátok ajánlani Pest, ill. Esztergom megyében? Gondolkoztam a Boronkay, de az túl messze van (70 km) vagy a Schulek-en ,de az inkább német nyelvi (én pedig angolt tanulok)

Szóval milyen szakközépeket (vagy gimiket tudnátok ajánlani, ami erős, építész, gépész, vagy simán műszaki, Bp.-n, Pest megyében vagy Kom-Esztergom megyében?



2013. dec. 19. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a ket szak azert eleg (nagyon) tavol all egymastol, hiaba mernok mindketto (igazabol az epitesz az minden muszaki szaktol elegge elkulonul, mivel az egyben gyakorlatilag muvesz is - kisse elvont agy kell hozza) ugyhogy majd meg talald ki, hogy pontosan melyik is erdekelne:) Persze van meg idod.
2013. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a gépész sem igazi hiányszakma, én műszaki egyetemre járok és van 1 pici rálátásom a dologra. Én azt tapasztalom, hogy végzett ismerőseim, kb 2-3 hónap alatt találtak munkát, de olyan is volt, aki csak végzés után fél évvel és egyáltalán nem a környéken. Nyilván aki nagyon jó azt azonnal felveszik, de a többség örül annak, ha diplomát szerez és nem feltétlen a jó jegyekre törekszik. Persze majd látni fogod mennyire leszel szorgalmas és mennyire fog menni a matek, fizika stb. és még az is befolyásolhat, hogy milyen életet fogsz élni, mert a baráti kör, lakhely és környezet mind változtathat még a gondolkodásodon, életviteleden. Egyébként én úgy tudom az építész mérnökök még nincsenek is olyan rossz helyzetben mint gondolod (lehet akiktől hallottad az infót azok keverik az építőmérnökökkel).

Egyébként, ha tutira akarsz menni, hogy biztos munkahelyed legyen akkor vagy informatikát tudnék javasolni (legnagyobb pénz van benne, azonnal elhelyezkedhetsz diploma nélkül is) vagy ha gépész beállítottságú vagy akkor mechatronikai mérnököt javasolnék.

2013. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én egy nyelvre specializálódott, viszonylag erős gimnáziumba járok 2,5 éve. Ovis korom óta reméltem, hogy innen folytathatom az utamat építészmérnöki irányba, azonban én is hallottam, hogy nem feltétlen a legsikeresebb szakma manapság. Elkezdtem kutatni a neten, és arra jutottam, hogy gépészmérnök akarok lenni :D

Persze nekem kisit más a helyzetem, mert én külföldön (Németo.) tervezek résztvenni a felsőoktatásban, esetleg ott letelepedni véglegesen. Ha vannak hasonló terveid akkor egy kis motiváció: Az oföm előző osztályának tanulóiból 85,7% ment németországba építészmérnöki irányba, ugyanis az összes előző évfolyam tapasztalatai alapján odakinnt nagyon felkapott a magyar mérnök.

Ja, és az átlag statisztikák alapján bőszen meg tudsz élni egy építészmérnöki végzettséggel, noha egy kezdő gépészmérnök majdnem kétszerannyit is kereshet

2014. jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy így legyen 7 év múlva is, ahogy látod a mostani helyzetet, kedves utolsó válaszoló!:)

Azért a felvin a statisztikákat böngészd át szerintem, hogy évente hány ezren kerülnek be gépészre. Nyilván a nagy része kibukik, de akkor is évente közel 1000 gépészmérnök szerez diplomát. Most, hogy valamiből hiány van, nem jelenti azt, hogy mindig hiány lesz belőle.

Tudom a jó gépészmérnökökre mindig szükség van. De nem lehet mindenkinek szerencséje, nem foghat ki mindenki jól fizető állást.

Mechatrósból viszont nagyon kevés van. Keveset vesznek fel, kevés végzi el. A szak komplexebb tudást ad, rálátást ad az informatikára, elektrotechnikára és a gépész tárgyakra is. Mechatróról bárhová tovább tudsz tanulni Msc-n (gépész, villamos, infós vagy akár maradhatsz mechatrón belül is). Gépészen viszont könnyű beragadni. Főleg, ha olyan szakirányra kerül az ember....

Ja és, hogy érzékeltessem miért is jó az infót erőltetni: sima technikusi végzettséggel egyik ismerősöm 1600 Ft-os órabérben dolgozik egy programozó cégnél, ha lenne diplomája, akkor 3500-4000 Ft körül mozogna...:)

2014. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Mechával pont az a baj, hogy RÁLÁTÁST ad azokra a szakmákra és témakörökre, amiket mondtál, de ez pont a dolog komplexitását öli meg (egyszerűbben mondva: úgy igazán nem fog érteni egyik ághoz sem).
2014. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint azt tanuld amihez inkább kedved van, ne azalapján válassz, hogy mennyit fogsz keresni. Én építészmérnöknek tanulok a BME-n, és amikor jelentkeztem tisztában voltam azzal, hogy a munkaszerzés elég nehézkes lesz, de minél többet beszélgettem végzett emberekkel, megtudtam, hogy igazából mindenki talán magának munkát és alulfizetett építészről én nem is tudok. Magyarországon már fejlődésben van az építőipar, egyre több az építkezés és ez fel fog lendülni 5-10 éven belül, akkor pedig lesz munka dögivel. Külföldön viszont megy mindenhol a szakma, és nagyon NAGYON sokat lehet vele keresni. A gépészmérnöki teljesen más, mint az építész, nincs olyan, hogy az egyik jobb vagy rosszabb, egyszerűen más, de nagyon, nagyon más. Szóval csak isméteni tudom magam, hogy ne azalapján dönts, hogy mennyit fogsz keresni, vagy mi éri meg és mi nem, mert mindenki nagyon jól tudja azt az alapvető "törvényt" az életben, mégpedig: hogyha igazán küzdesz és vinni akarod valamire, akkor fogod is. Ha egész életedben nem akarsz csinálni semmit, mindig jó az ami éppen van, ha nem akarsz nehéz dolgokat vállalni, akkor nem is fogod. Ha tanulsz és igazán akarsz akkor menni fog akármi.
2014. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!