Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit szakmát érdemes tanulni?...

Mit szakmát érdemes tanulni? Gépi, cnc forgácsoló végzettségeim vannak, de nem tudok elhelyezkedni.

Figyelt kérdés
Beiratkoztam esti érettségire,de mivel nem találok munkát így gondoltam le kéne raknom még egy szakmát,mit ajánlatok ?
2013. dec. 28. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nekiállnék nyelvet tanulni a szakma helyett. Ezek egyáltalán nem rosszak, és ha lenne tapasztalatod, biztos sikerülne elhelyezkedned is.

Hogy állsz a nyelvekkel? Esetleg nem tervezel külföldre menni?

2013. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Külföld amíg barátnőm nem végez az egyetemen addig kilőve.Hát német megy amúgy valamennyire,de nem tökéletes.
2013. dec. 29. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:

A cnc elvileg hiányszakma (kérdés hogy hol)


Ebből kellene gyakorlatot szerezni. Kuncsorogni kell, pár évet lehúzni egy okádék helyen és akkor már könnyebb lesz talán mozogni.

2013. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj az okádék hely is fél éve ígérgeti a munkát ,de eddig semmi.
2013. dec. 30. 09:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom, én is voltam már 5 lépcsős interjún, és az 5. nél mondták meg hogy nem kellek. Pedig nem egy nagy felelősségű munkakörre jelentkeztem, mezei betanított munkás.


Szakmákkal az a probléma hogy nincsenek megfizetve normálisan. Többet megy az ember egy tárgyalóképes angol és/vagy német nyelvtudással, mert kint mosogatóként olyan alapbért kapsz miből meg lehet élni, és félre is lehet tenni. Igaz nem kolbászból lesz a kerítés, meg alja munka, de legalább van anyagi látszatja amit csinálsz.



szakmákhoz annyit, hogy szakmán belüli pályakezdőt nem igen keresnek, vagy elvétve. ugyanis mindegyikre túljelentkezés van, és ha a munkáltató választhat egy most kezdő ember és egy 5 éves gyakorlattal rendelkező között, akkor az utóbbit választja, mert arra nem kell pénzt áldozni, hogy tanítsa (vagy épp nem annyit kell rá áldozni).

2013. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!