Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulásban tud-tok...

Továbbtanulásban tud-tok segíteni?

Figyelt kérdés

Hello Mindenki!


Továbbtanulási kérdéssel fordulnék hozzátok.

1997-ben végeztem villanyszerelő szakmunkásként, majd 2001-2004-ig jártam gimnáziumba, hogy leérettségizzek. A villanyszerelő szakma olyan közepes lett, de az érettségi sajna szintén csak egy olyan közepes lett. Azóta eltelt sok-sok év és most ért meg bennem a gondolat 33 évesen, hogy szerezzek egy főiskolai diplomát vagy legalább egy technikusi képesítést.


Természetesen sajnos már csak az esti vagy levelező képzés jöhet csak szóba, ami fizetős lesz.


Azt szeretném megtudni, hogy abban az esetben, ha nem olyan jó a tanulmányi eredményem, mint amit az iskola megkíván, akkor milyen úton-módon juthatok be és kezdhetek el egy főiskolát ? A helyzet az, hogy mindenképpen le szeretnék diplomázni, hogy legyen egy jó, eladható állásom. És érdekel is a dolog, nem csak kényszerből csinálom.

Ha van valakinek ötlete, kérem írja meg.


Köszönöm.


2013. dec. 29. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Két külön dolog az ha technikus képesítést akarsz szerezni vagy diplomát.

Hogy elektronikai technikus legyél be kell iratkoznod egy okj iskolába. Okj-n nincs felvételi (Csak a művészeti okj képzések szoktak kivételek lenni, vagy esetleg az annyira kiemelt okj iskolák...de 99%-ban inkább örűlnek az iskolák ha az adott szakmára van jelentkező és elindul az évfolyam)Az adott képzésre való beiratkozás feltételeinek kell megfelelned. (esetedben ez bőven rendben van)

A felsőoktatás az már más tészta, diplomával jóval többet érsz el, és persze nehezebb is megszerezni jócskán. Itt felvételi kérelmet kell benyújtani. (2014. február 15-ig tudod megtenni ha szeptemberben el szeretnéd kezdeni az egyetemet/főiskolát)

Érettségi eredményed alapján számolják ki a pontjaidat, az adott szaknak (gondolom villamos vagy mechatronikai mérnök lenne ami téged érdekel)

A fenti két szakra az alábbi érettségivel kell rendelkezned a felvételihez: matematika és

biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. elektronikai alapismeretek

Emelt érettségi nem szükséges ezeken a szakokon jelenleg.

Azt ajánlom regisztrálj be a ide

[link]

(ez a hivatalos felvételi honlap, itt tudod kiválasztani azt is hogy melyik egyetemre jelentkezzél, illetve megnézni az elmúlt évek felvételi pontszámai alapján hogy milyen esélyekkel indulsz neki a felvételinek)

a pontszámító kalkulátorban meg tudod nézni hogy hány pontod van a középiskolai tanulmányi eredmények és az érettségi eredmények lapján. Egyébként 2014-nem a jogszabályi minimum pont amivel BA/BSC alapszakra egy felsőoktatási intézmény felvehet hallgatót az 260 pont lesz. Műszaki szakokon (nem a BME-ről beszélek most) sok intézményben minimum ponthatárral be lehet jutni, nem a felvételi a nehéz mert sok embert felvesznek mérnök szakokra...ott bent maradni és pláne időben elvégezni a piszok nehéz. Sok sikert a terveidhez.

2013. dec. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


Regisztráltam, kitöltöttem, de mindenféleképpen azt írja az oldal, hogy nem rendelkezem a megfelelő pontszámokkal. Felhívtam a felvi.hu tanácsadóit, ahol azt mondták, hogy lehet, hogy olyan szakokra próbáltam pontszámítást végezni, ahová nem rendelkezem a felvételihez megkövetelt tantárgyak osztályzataival. Végülis valszeg ez lehet a hiba. De asszem elmegyek egy tanácsadóhoz, ő biztosan többet tud mondani.

Ezenfelül javasolták még azt is, hogy ha tényleg kevés lenne a hozott pontszámom, ismételjem meg az érettségit a kívánt tárgyból vagy tegyek le olyant, amit idáig nem tettem le, olyant, ami nem szerepel az érettségi bizimben.


Valahogyan csak megoldom. Tanulni kedvem van bőven, csak zavar, hogy 33 évesen folytatom, amit 10 éve fejeztem be. De hát nekem ennyi idő kellett. :)


Az is furcsa számomra, hogy annak ellenére, hogy már leérettségiztem, lehet újra érettségizni, hogy jobb lehessen. :) De ez így nagyon jó az én szempontomból.


Köszi a választ, köszi a segítséget!


Boldog Új Évet mindenkinek! :)

2013. dec. 30. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!