Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az egyik egyetemi felvételi...

Ha az egyik egyetemi felvételi követelményben szerepel az emelt szintű matematika érettségi, de én középszinten érettségizek belőle, akkor nem fognak felvenni még "államilag finanszírozottra" sem?

Figyelt kérdés
A Corvinus Egyetemre szeretnék jelentkezni a Közgazdaságtudományi Karra és azon belül is az "alkalmazott közgazdaságtanra". Ott szerepel az emelt szintű matek érettségi, mint követelmény. Én történelemből, földrajzból és franciából fogok emelt szinten érettségizni; az emelt szintű matekhoz nem érzem magam megfelelőnek. Ha én középszinten érettségizek matekból, akkor nem fognak felvenni? Pedig erre készülök mióta az eszemet tudom: most készülök a harmadik nyelvvizsgámra, tanulok, mint a gép és ha nem fesznek fel, akkor az egész eddigi erőfeszítéseim hasztalannak bizonyulnak. Kérlek segítsetek nekem! Köszönöm.

2014. jan. 2. 01:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Akarmennyire is tepersz, ha kotelezo az emelt matek, es neked nincs, figyelembe se veszik a jelentkezesed.
2014. jan. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell a matek emelt. Ha nincs meg abszolút nem vesznek fel. Továbbá a földrajz érettségi teljesen felesleges esetedben, ugyanis a szak nem számítja be.
2014. jan. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A masik, allamira eleve nehezebb bejutni. Elobb a szakos kovetelmenyeket kellett volna megnezned, mert szep es becsulendo, hogy nagyon tepersz, de ezekkel nem fog menni, ez 100%. Nem veszik figyelembe a jelentkezest, ha nem felel meg az eloirtaknak.
2014. jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Minek 3-ból emeltezni? A franciát értem, a nyelvvizsga miatt. Még a töri is érthető, de föciből? Akkor inkább gyúrj rá a matekra, mert bizony nem fognak felvenni, ha nincs emelted matekból és ha követelmény...
2014. jan. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ahova menni akarsz, az egy olyan szak ahova nagyon fontos a matek tudás. Ha nem érzed elég erősnek magad ahhoz hogy emelt matek érettségit írj akkor egyetemen mi lenne veled? (ha felvennének emelt nélkül)

De természetesen ahogy előttem is írták ha nem felesz meg a szak felvételi követelményeinek, akkor ki sem számolják a pontjaidat automatikusan 0 felvételi pontos lesz az adott szakra akárhány másik tárgyból van nyelvvizsgád és emelt érettségid..ha pont a követelményként szereplő tárgyból nem emeltezel.

Én sem értem..a földrajz emelt érettségi minek is??

Felvételi pontjaidat csökkenti..ugyanis emelten ugye sokkal nehezebb megírni az érettségit, tehát nagy valószínűséggel kevesebb lesz a százalékos eredményed emelten, mintha középszinten írnál belőle érettségit. Márpedig a tanulmányi pontjaid egy részét az érettségi bizonyítványban szereplő eredmények átlaga adja...ezért a nem szükséges emelt érettségi pontszám csökkentő....

2014. jan. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Röviden összefoglalva a lényeget: a KÖVETELMÉNY szó önmagában válasz a kérdésedre.
2014. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A földrajz azért lett volna jó, mert a tantárgy közel 50 %-a gazdaság földrajz (pénzügyi alapismeretek, EU gazdasági jellemzője, országok gazdasága stb.), ebből a szempontból valamilyen szinten előnyből indultam volna, de akkor semmit nem érek vele, ha nincs emelt matekom. Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. :) Még egy kis kérdés: a matekot a törivel nem válthatom ki?
2014. jan. 2. 10:39
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kiváltani vele. De ez az emelt földrajzzal ,hogy pluszban indulsz, hát komolyan semmit se ér... nem igazán ilyeneket tanulunk azért, jó persze van belőle ismeret anyag, de hidd el nem ezeket az ismereteket fogod hasznosítani. És hidd el alkalmazott közgazdaságtanra nagyon kell az a matek emelt.
2014. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit semmivel nem lehet kivaltani, ez egy automatikus rendszer, ami kapasbol elutasitja a jelentkezesed, ha nem felelsz meg az alap kovetelmenyeknek. Nincs kivaltas, kivetelezes.
2014. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget! :) Igazán hálás vagyok! A vége szerintem az lesz, hogy leadom a földrajzot és egy kis külön tanári segédlettel valahogy feltornászom magam az emelt szintjére matekból. A másik kérdésem az lenne, h csak 5-ös emelt matek érettségivel tudnék bejutni? Ha 4-es lenne, államilag finanszírozottra még felvennének, vagy ez is a kiszámított pontszámomtól függne? :) Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 2. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!