Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha fizika szakra jelentkeznék,...

Ha fizika szakra jelentkeznék, de matekból nem annyira erős a középfokú érettségim, viszont, ha leteszem az emelt szintet, mert lesz időm rá készülni, akkor mennyire nézik, az egyetemi felvételinél, hogy a sima érettségim nem a legjobb?

Figyelt kérdés
Az ELT, vagy SZTE egyetemre szeretnék menni fizikára, az az ami nagyon érdekel és szeretem is, de gondolom matek is kell oda bőven, de az érettségim matekból nem a legjobb, mivel nagyon lemaradtam, nem tudtam pótolni, ezért lement az átlagom, teljesítményem, de ha szánok rá időt és elvégzem abból is az emeltet érettségit, akkor azt nézik felvételn, vagy utánanéznek, hogy előtte volt egy kis lehanyatlásom? :) Ez az ami érdekelne! Köszönöm előre a válaszokat, esetleg aki fizika szakon van, mesélhetne egysmást milyenre számíthatnák, ha felvesznek e ugyebár.

2013. nov. 23. 18:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Semmi ilyemit nem néznek, csak az összpontszámot.

Ha emelt szintre mész, lesz többletpontod, ez a lényeg.

Minden továbba majd ott dől el az egyetemen.

És valóban kemény matek van a fizika szakon.

Bizonyos témakörök akár keményebben, mint matek szakon.

(Differenciálegyenletek, komplex fgv-tan, operátorok...)

2013. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!