Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni? OKJ-s...

Mit érdemes tanulni? OKJ-s tanfolyamra gondolok. Mire van kereslet? Miből van hiány? Nő vagyok.

Figyelt kérdés

2014. jan. 2. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Hiány nincs egyik OKJ-s szakmából se, ezt jó ha tudod.

Ennek ellenére érdemes tanulni, de mivel egyikért se kapkodnak, olyat válassz, amit legalább szeretsz.


Ha karrier miatt akarsz tanulni, akkor meg tanulj valami igazi, hasznos diplomás szakot.

2014. jan. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A volt osztálytársnőim közül a legjobban azok jártak, akik fogtechnikusnak tanultak.
2014. jan. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

09:02


mintha mindenkinek lenne lehetősége na meg pénze normális diplomás szakra menni..

2014. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"mintha mindenkinek lenne lehetősége na meg pénze normális diplomás szakra menni.."


Nyilván nem mindenkinek, de a kérdező épp most akar tanulni.


Amúgy én is főállású munka és kisgyerek mellett járok levelezőn informatikai BSC-re, teljesen ingyenesen, államilag támogatott szakon, szóval a legtöbb ember szerintem igenis megtehetné. Persze a lustaság nagy úr.

2014. jan. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

10:23


Ez nem lustaság kérdése, hanem az, hogy nem veszik fel államira és nincs félévente 100+e-re önköltségesre.


Kényelmesség is nagy úr, odalökni hogy menj szerezz diplomát. Az hogy nem akar ennyit rááldozni, nincs lehetősége, nem vennék fel, 1ik szak se érdekli, a környékén nincs ilyen lehetőség az nem számít.

2014. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem veszik fel? Az én szakomra speciel 235 volt a minimum ponthatár. 500-ból? Azért ne mondd már, hogy lehetetlen a tananyag 47%-át teljesíteni.
2014. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon, mint látom, nagyon elterjedt ez. Aki megkérdezi hogy mit tanuljon, az kapja hogy legyél mérnök, villamosmérnök, orvos, informatikus... mintha mindenkinek erre a pályára kéne kötelezően menni, és nem is lenne ember, ha nem ezt választja.


Az hogy őt ezek a szakok és szakmák nem érdeklik, nem kötik le, ezáltal bukdácsolni fog, kitartása se lesz végigcsinálni normálisan...Az mégis ki a fenét érdekel? És mivel nem csinálja végig, így ebben a szakmában se fog tudni elhelyezkedni, lesz egy használhatatlan diplomája, amivel majd aktágat tologat, vagy kv-t készít diplomás minimálbérért, vagy mehet a mekibe kasszázni... ha egyáltalán alkalmazzák erre, mert ezt érettségivel is meg tudja csinálni bárki.


Oké, igaz, húzó ágazatok, de az is igaz, hogy nem való mindenkinek. Pl ki utálja a vért, abból nem lesz jó orvos, vagy ki nem szereti a matekot abból se lesz jó mérnök, stb.

2014. jan. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az hogy őt ezek a szakok és szakmák nem érdeklik, nem kötik le, ezáltal bukdácsolni fog, kitartása se lesz végigcsinálni normálisan...Az mégis ki a fenét érdekel? "


Senkit. Ha elolvasnád a kérdést, azt szeretné tudni a kérdező, hogy mit ÉRDEMES. Nem pedig azt, hogy mit szeretne tanulni. Óriási különbség.


A diplomás építészmérnök, vagy programtervező matematikus mekis/kv főző egyébként meglepően ritka jószág..

2014. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval...

Olyan nincs hogy valakinek nincs lehetősége tanulni. Csak olyan van hogy utána sem néz, meg lusta és inkább panaszkodik és mondogatja hogy neki erre nincs pénze.

Mindent félretéve rengeteg szak van ahol van állami támogatás és nem eget rengető a ponthatár..sőt pont azoknál a szakoknál alacsony a ponthatár zömében (persze vannak kivételek ahol alacsony a ponthatár de munka a végzettséggel zéró pl. TTK-s szakok ezek) amivel el is lehet helyezkedni. Igen a mérnök, infós, és eü szakoknál nem akkora gond bejutni..

A végzés meg kitartás kérdése és szorgalomé...nem az anyagiaké..mert igen az állam finanszírozza a tanulást...

Nem kell 100-200 valahányezer tandíjat fizetni hanem még Te kapsz pénzt az egyetemtől ha szociálisan rászorulsz és akkor is ha megfelelően jól tanulsz... diákmunkát könnyű találni..szóval a kiegészítés nem akkora gond..

Ha meg valaki már dolgozik akkor van sok szakon levelező képzés...

Igaz ügyesen kell megválasztani az iskolát ha nagyon kevés valakinek a pénze..pl közel legyen vagy legjobb esetben ugyanolyan településem mint ahol lakik az illető..akkor aztán semmibe sem kerül.

Én most fogok végezni januárban eü karon levelezőn..eddig egyedül a szakdolgozat nyomtatása és beköttetése került pénzembe...és persze a szabadságaimat nem pihenéssel töltöttem hanem elment a konzultációkra...de egyéb irány a könyvtárból megoldottam mindent meg netről...

Szóval nekem ne mondja senki hogy nem lehet olyan szakot találni ami meg tud oldani valaki...

Jó ha úgy gondolkozok hogy csak ez és ez a szak megfelelő nekem és csak az és ez az egyetem akkor az lehet hogy sokba kerül az évek alatt..de azért az életben mindennel így van...abból kell "házat" építenünk amik van, és nem azon sajnálkozni hogy nem telik a legjobb tetőcserépre vagy az olasz csempére...

2014. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!