Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megcsináljam a technikumot...

Megcsináljam a technikumot vagy inkább menjek egyetemre?

Figyelt kérdés
Üdv! Szakközépbe járok és a szakma amit itt tanulok teljesen más mint amit az egyetemen tanulnék. Lenne értelme itt maradni ötödik évre vagy hagyjam inkább a szakmai tárgyakat legyen meg mondjuk a 3-as és tanuljak többet azokból ami kell a továbbtanuláshoz? 14/f még van idöm gondolkodni.

2014. jan. 2. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a szakma amit most tanulsz, akkor érdemes elvégezni. A plusz tudás még jól jöhet később. A mai világban nem baj ha valaki több mindenhez is ért. Az egyetemet technikum után is el tudod végezni, szóval nem veszítesz semmit.
2014. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg leírhatnád h mit tanulsz most és milyen szakra gondoltál egyetem célzattal.
2014. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Parképítönek tanulok és gépészmérnök szeretnék lenni.
2014. jan. 2. 16:48
 4/6 anonim válasza:

Én is így vagyok viszont én pont gépésznek tanulok,viszont rájöttem,hogy inkább a humán tárgyak érdekelnek.Nem tudom,hogy megéri-e megcsinálni a technikumot,ha nem tetszik amit most tanulsz viszont valaki jól leírta előttem,hogy jobb ha több dologhoz is értessz,ezért szerintem igen.A szakmai tárgyakat se hanyagold,de a többire állj rá inkább.

14/F

2014. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Technikumot, mindenképpen megéri elvégezni, mert ad egy végzettséget és egyetemi vagy főiskolai felvételinél 50 pontot dob a pontszámaidon.
2014. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még 4 éved van ezen gyötrődni. Lehet, hogy 18 éves fejjel úgy gondolod majd, hogy inkább dolgozni akarsz, és később egyetemre menni. Nem tudhatod mit hoz még az élet, inkább élvezd az életet :)
2014. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!