Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Félek, hogy nem jutok be...

Félek, hogy nem jutok be állami támogatású orvosi képzésre, ezért gondolkozom, hogy felveszem a Diákhitel 2-t majd rá. Milyen negatív hátrányai vannak ennek?

Figyelt kérdés

2014. jan. 3. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Hát pozitív hátrányai például biztosan nincsenek. Fogalmazási képességed ott van :D


Amúgy nyilván az a hátránya, hogy ha kikerülsz az egyetemről, többmilliós tartozással indítod az életedet, ami az orvosi esetében különösen kellemetlen, mivel nem arról van szó, hogy tanulsz 5 évig, aztán dolgozol, hanem tanulsz ezer évig, és aztán nagy nehezen talán lesz munkád.

2014. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na azért nem 10 évig tanul valaki hanem 6..a szakorvos képzés alatt már dolgozik az orvos csak éppen nem annyira magas fizetésért, bár ha elnézem a bértáblát akkor (mostani emelés után)akkor nem annyira kevés a magyar egyéb kereseti viszonyokat figyelembe véve.

Hátránya ha felveszed a DH2-t:

1. nem csak a hitel tartozás amit egyetem után törleszthetsz hanem az hogy semmilyen támogatás nem jár az egyetemtől akkor sem ha jól tanulsz (pl. alaptámogatás, tanulmányi ösztöndíj, jegyzettámogatás, szociális ösztöndíj stb) ezekt sem kérdeted..tehát ha úgy vesszük ez is költség pluszban a hitel mellé..mert más hallgató ezt megkapja.

2. ha mondjuk kibusz az egyetemről, akkor no diploma de ott egy hatalmas tartozás..amit végzettség nélkül nagy szívás visszafizetni, és itt ugye nem pár százezerről hanem milliókról van szó. (jó ha államiról kibuksz akkor is vissza kell fizetned a mostani rendszerben, de ott van legalább 2 félév türelmi idő azaz ha első év végén nem megy akkor még minden tartozás nélkül jöhetsz el az egyetemről..ha meg ugyanez hitelből finanszíroztad akkor mindenképpen törlesztened kell)

Szóval ezek amiket meg kell gondolnod..meg az hogy azért nem a bekerülés a legnehezebb egy egyetemre..ha már azzal is gondok vannak akkor mi lesz később...(persze lehet hogy ettől hogy egy emelt biosz vagy kémia megizzaszt tudod végezni normál tanmenetben..de ezért esélyes hogy neked nehezebben fog menni az egyetem, mit annak aki simán vette a felvételi akadályt)

2014. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 reptoid ***** válasza:

Az orvosi fizetés azért nem egy óriási összeg, ha most abból a kevés pénzből már kapásból egy bő 10 milliós tartozást kell törleszteni, akkor ugyanott leszel, mint a fiatalok nagy része itthon, akiknek esélyük sincs az önálló élet elkezdésére.


Befektetés a tanulásra áldozni, ez tény, egy orvosi képzésbe még jó befektetés is lehet, csak az a baj, hogy itt meglehetősen soká térül meg.


Belegondoltál már abba, hogy hány évig kellene azt fizetned?

Én is költségtérítésesen vagyok itt, bár mondjuk azért, mert egy pár évet már elszórakoztam más szakokon :D Mindenesetre eszembe nem jutott volna semmilyen hitelt felvenni.

Ha van valamilyen megtakarításotok, akkor inkább azt mozgósítsd részletekben, a maradék addig termelheti a hasznot.

2014. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mostanában hallom, hogy diákhiteles hallgatók szerződéseket kötnek külföldi cégekkel( Német, Osztrák), és pár éves elköteleződés mellett a cég kifizeti egy részletben a tartozását a személynek a Magyar Állam felé.

Én is így szeretném csinálni, mert Ausztriában egy kezdő orvosnak sincs 5-6 ezer €-nál kezdődik a fizetés:)

2014. jan. 3. 11:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ilyenről még nem hallottam, de miért ne toborozhatnának így orvosokat külföldre...

Akkor csak az a kockázat hogy el tudod-e végezni az egyetemet...bízol-e magadban annyira hogy ez neked menni fog...

Ha elvégzed akkor egyébként megéri még hitellel is...az a véleményem nekem is. Csak mivel egyetemre járok, tudom hogy mennyien elvéreznek az évek alatt, pedig közel sem orvosii szakon vagyok, ebből kiindulva hogy mekkora dósságcsapdába kerültek én féltem volna bármi ilyesmit bevállalni. Persze az is igaz hogy aki mer az nyer.

2014. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Toboroznak külföldre orvosokat, de rezidenseket, nem hallgatókat. Igazából a szívás az, ha nem állod meg a helyed később államin akkor is vissza kell fizetned, ha abbahagyod az új szerződés alapján. Elég nagy nyomás így végigcsinálni, én most vagyok másodéves. Viszont ha elkezded, és fizeted, akkor nem vonatkozik rád a szerződés, kimész, és egy év alatt visszakeresed a pénzt rezidensként. Nagy kockázat, de ha biztosan tudod, hogy képes vagy végigcsinálni, akkor nem hülyeség, én biztosan nem vállaltam volna be, inkább leültem a seggemre, fizettük az előkészítőket, és bekerültem államira, de még így is lehet, hogy én jártam rosszabbul a szerződés miatt.
2014. aug. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!