Jelentkezik valaki most februárba pszcihológia alapképzésre?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ti miért választjátok ezt a szakot, milyen jegyeitek vannak, miből érettségiztek és melyik sulit választjátok.

2014. jan. 4. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Én az ELTE-re járok szeptember óta, szóval tavaly felvételiztem, bocsi, ha ez már irreleváns, de azért válaszolok.

Ezt az egy szakot jelöltem (két intézményben), mert csak ez érdekel, elég elhivatott vagyok ezzel kapcsolatban. Kitűnő voltam az utolsó két évben, töriből tettem emeltet, plusz egy felsőfokú nyelvvizsgám volt, így simán felvettek volna akármelyik egyetemre pszichóra.


Te hova szeretnél járni?:)

2014. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát én is ezt a szakot céloztam meg, de egyenlőre nem tudom, hogy az ELTÉ-t, a Károlit, vagy a Pázmányt válasszam. Meg most ugye 5 helyet jelölhetek meg, és abból csak egyet áldozhatok pszichológiára, mert nem tudom, hogy felvennének-e. De nagyon érdekel a dolog!
2014. jan. 4. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

A Pázmánynak az a hátránya, hogy nem budapesti az épület, Pilis-valahol van, elég sokat kell ingázni hozzá.

Károli és ELTE egy szinten van nagyjából, egyikkel sem tudsz szerintem mellélőni (nekem ez a kettő volt a dilemmám tavaly, szóval jól utánajártam, sokakat kérdeztem). A különbség leginkább az, hogy ha pszichoterapeuta akarsz lenni, praktizálni szeretnél, akkor a Károli a jobb választás, mert az sokkal gyakorlatorientáltabb. ELTE-n több az elmélet, és nagyobb számban válnak innen kutatóvá a diákok :)

Remélem tudtam segíteni :) Milyen terved van még a pszichológián kívül?

2014. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát amiken eddig gondolkodtam azok nagyon eltérő dolgok. Megfordult a fejemben a média, jog, angol-tanár, szabad bölcsészet vagy valami informatikai képzés. De ezek közül a pszichológiához állok a legközelebb. Meg hát az is fontos, hogy mi lesz suli után. Újságíróból van bőven, meg tanárból is. Az informatika csak valami mentő-öv féleség, mert hát nem vagyok egy high-tech zseni, és a szabad bölcsészettel sem tudom, hogy mihez tudnék kezdeni..
2014. jan. 4. 14:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Pszichológián belül mi érdekel, milyen területen szeretnél dolgozni majd?:)
2014. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kriminálpszichológia, azt hiszem leginkább az vonz. De szívesen lennék iskolapszichológus is. Egyébként a Károlinak Pesten van pszichológia-képzése nem? Itt azt írja. Mondjuk, lehet, hogy félreértelmeztem: [link]
2014. jan. 4. 14:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, van. A Pázmánynak nincs :)


A kriminálpszichó nehéz dolog, mert konkrétan ilyet nem képeznek itthon. Van többféle út hozzá, én is ezt tervezem egyébként :P

2014. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor te hogy fogod megoldani? Elmész külföldre?
2014. jan. 4. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Aha :) Elvégzem itt a BA-t, és a mestert pedig már egy külföldi egyetemen. Egyébként itthon is meg lehet oldani, persze attól függ, pontosan mit szeretnél. Van kriminológia MA, a pszicho BA-n kívül néhány más (pl. jog) kreditet is el kell végezni, de az megoldható simán. Elvileg ezzel a párosítással is el lehet helyezkedni kriminálpszichológusként. Valamint pszicho alap és pszichó mesterképzés elvégzése után lehet szakirányú továbbképzésen igazságügyi szakpszichológusnak tanulni :)
2014. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jó látni ezt, hogy még mindig vannak ilyen elhivatott és tervekkel rendelkező emberek. Köszönöm a válaszaid, sokat segítettél. A későbbi tanulmányaidhoz sok sikert kívánok, remélem minél-előbb eléred a céljaid:D
2014. jan. 4. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!