Otthagyjam az OKJ-t? Nem igazán jött be a szakma.

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal érettségiztem és az eredeti tervem az volt, hogy mérnök informatikusként tanulok tovább, de eltántorodtam és végül szakmát kezdtem tanulni annak ellenére, hogy az érettségim nagyon jól sikerült (kitűnő lettem). Talán az volt az oka a dolognak, hogy kicsit megijedtem a követelményektől, vagy a változástól - nem tudom megmondani.


Ezért maradtam a városban és elkezdtem egy szakmát tanulni. Gépi forgácsolónak tanulok. A képzés 2 éves, 1 hetet iskolában vagyunk, 1 hetet pedig cégnél dolgozunk.

Jelenleg - sajnos - úgy érzem, hogy rosszul döntöttem és nem igazán hozzám illő szakmát választottam és mégiscsak el kellett volna kezdenem a főiskolát.

Azt tudni kell rólam, hogy szinte minden szabadidőmet az informatikának szentelem, mert érdekel a dolog. Vagy a géppel, vagy a telefonommal, de valamivel mindig elvagyok.


Sajnos most nem tudom mi tévő legyek. Jó lenne befejezni a szakmát, mert ha nem teszem akkor elpazaroltam egy évet. De az is igaz, hogy ha be is fejezem akkor jövőre szinte biztos hogy újra beadom a jelentkezést felsőoktatásba és nem maradok a szakmában dolgozni.


Szóval két lehetőségem van:

1. Befejezem a szakmát és utána elmegyek informatikusnak.

2. Nem fejezem be a szakmát, most beadom a jelentkezést február 15-ig és jövőre felsőoktatásban tanulok tovább. Csak hát még mindig itt motoszkál a gondolat, hogy nem bírok a sok matekkal...s akkor se szakmám, se diplomám.


Tanácstalan vagyok..



2014. jan. 4. 17:12
 1/6 Zenon válasza:

Nehéz helyzet. Hasonló cipőben járok. Én gyógyszertári assz. tanfolyamot kezdtem el, de menet közben kirázott a hideg tőle, szóval buktam 100 rongyot és 5 hónapot, de ott hagytam, mert nem nekem való. Most másik szakmát kezdtem el.

1.az egyetem magasabb prioritású,

2.ez a szakma hasznos az elhelyezkedésben (ha tudod is)

3.nem tudom, mennyi pénzt öltél bele, de ha megy, akkor igyekezz elvégezni, ne állj meg fél úton. Légy szíves!

4.ha 1 év múlva neki vágsz a fősulinak, már lesz egy szakmád, és ha nem is jön be, jobb, ha több lábon állsz.

Ha most ott hagyod a szakmát, és nem vesznek fel, két szék közé ülsz!! Ne ess az én hibámba! :( Sok sikert!

2014. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdésem lenne? Milyen formában tanulod a szakmát?

Nappali esti levelező vagy tanfolyami...(más variáció nincs)

Add be a jelentkezésedet most főiskolára, és fősuli mellett estin fejezd be az okj képzést.

2014. jan. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" itt motoszkál a gondolat, hogy nem bírok a sok matekkal...s akkor se szakmám, se diplomám. "


Ha kitünő lett az érettségid, akkor mi bajod a matekkal? :O

Egyetemen is összetudsz hozni egy 2 viszgát vagy még jobbat. Csak tanulni kell rá.


Szerintem add be a jeletkzést egyetemre.

2014. jan. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem végezd el az OKJ-t, de nem azért, mert ha nem, akkor buksz egy évet, hanem azért, mert ha egy egyetemet elkezdesz, az messze nem garancia arra, hogy be is fejezed. Így jó, ha lesz egy B alternatívád, ja így jársz. (Az egyetembe is könnyű belefáradni.)
2014. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nappali képzésben (szakiskolában) megy ez a gépi forgácsoló képzés. Az oktatás színvonala nagyon alacsony. A céggel sem vagyok megelégedve, s így fél év elteltével úgy érzem, hogy nem is igazán nekem való a szakma. Kész szenvedés az egész. Minden reggel görcsbe van a gyomrom, nagyon stresszes. Annyit nem ér az egész, hogy idegileg rámenjek.


Nem tudom mit gondoltam tavaly, hogy nem iratkoztam be a fősulira, pedig felvettek.


Most beadom újra a jelentkezést, otthagyom ezt a szart.

2014. febr. 8. 22:42
 6/6 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem fogok a szakmában dolgozni. Ha maradnék is, mondjuk a papír miatt akkor sem maradnék a cégnél miután elballagtam, így nem lenne szakmai tapasztalatom, anélkül pedig megint meg lennék lőve.


Jobban járok, ha visszatérek az eredeti tervhez és már a 2-3 éve célul kitűzött informatikus képzést csinálom.

2014. febr. 8. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!