Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikai...

Programtervező informatikai szakon szeretnék továbbtanulni egyetemen, de semmilyen előismeretem nincs a programozásról. Illúzió, vagy van esélyem elvégezni ezentúl válhat-e belőlem jó szakember szerintetek?

Figyelt kérdés
ezen belül azt se tudom hogy prog infora vagy mérnök infora menjek. légyszi írjátok le a realitást, mert sajnos nem nagyon vannak ismerőseim a témában!

2014. jan. 4. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, én tavaly végeztem ELTE IK prog inf BSC-n, most MSC-n vagyok meg közben dolgozok.

Én úgy látom, hogy ha a matek megy meg érdekel a dolog, akkor minden esélyed megvan, csak az elején kicsit jobban össze kell majd szedned magad. Ha van még kérdésed írj nyugodtan.

2014. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Piert ***** válasza:
Szia! Egyetértek a kollegával, szintén ik-s vagyok, igaz még bsc-s. Ahogy én látom, jobban is jársz ha úgymond nulla tudással jössz ide, mert így szerintem könnyebb elsajátítani az itt oktatott ismereteket( ráadásul az első féléves programozási alapismeretek tárgy is pont a felzárkóztatást célozza meg). A legfőbb, hogy a kellő szorgalmad és kitartásod meglegyen, akkor simán elvégzed. Szóval várunk szeretettel :)
2014. jan. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen! Még annyi, hogy szerintetek-objektívan- ELTE prog inf vagy BME mérnök inf? bár igazándiból a mérnöki engem nem igazán érdekel, csak sokan jobbnak mondják.
2014. jan. 5. 13:18
 4/8 A kérdező kommentje:
még annyit szeretnék tudni, hogy matekot milyen szinten kéne tudni? mert elég jól megy. ritkán nem 100%-os a dogám, de nem vagyok faktos tehát csak középszinten!
2014. jan. 5. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Objektívan nehéz lenne bármit is mondani, mert csak az egyiket ismerem, de ELTE-n több a matek meg a programozáselmélet, BME-n meg van fizika, amin az ELTE-n egyáltalán nincs, kb. ez az, amit objektívan mondani tudok.

A matekból meg ha megvan középszinten az ötös az már jó, majd az egyetemen jön a többi.

2014. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem akarsz vért "izzadni" az első félévben akkor nem árt faktra bejárni. Infóból könnyebben behozható, de nyilván az sem árt.


Bőven elég vért lehet hugyozni a maradék tananyagon, lehetőség szerint minél több dolgot érdemes lassan nyugodtan megtanulni előtte.

2014. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy faktra már nagyon nem tudok bejárni, mert egy időben van a törivel amiből emeltezek. akkor nekem az elte való, mert a fizikát nem igazán szeretem!

vannak evidenciák amiket az egyetem előtt tudnom kell a programozásról, informatikáról, hogy megértsem teljesen akár az első előadást is?

2014. jan. 5. 14:23
 8/8 Piert ***** válasza:
Szia! A választás igazából attól függ, mi érdekel jobban. Mert nálunk hardver csak említés szintjén van, míg mérnökinfón viszont az az egyik fő profil. Javaslom, hogy gyerek ki Educatiora és kérdezz meg minket is meg a vikeseket is.
2014. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!