Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még csak 7. osztályos vagyok,...

Még csak 7. osztályos vagyok, de nagyon izgulok a felételi miatt. Adnátok 1-2 tippet a lentiek iránt?

Figyelt kérdés

Még nem tudom,hova szeretnék pontosan menni csak elképzelésem van.Ez nem is nagy probléma most hetedikesen még.Ugye?


Színötös vagyok mindenből. Valószínűleg ez jövőre is így lesz,ezen nem aggódom.A felvételi feladatlap miatt annál jobban.Mennyi pont szokott lenni összesen?

Ha mindenből ötös vagyok az sokat nyom rajta? Vagy legalább hány pontot kell elérnem hogy jó legyen?

Gyakorlás alatt mit értetek azon kívül hogy az előző évi feladatokat megcsinálod?ha átnézem majd többször is a feladatlapokat az jó?Milyen tanácsokat tudtok a készülésre?

Kérlek szépen válaszoljatok az összes kérdésemre,nagyon izgulok... És tudom hogy még nem kellene de ilyen vagyok amíg nem vagyok biztos a jövőmben félek:s

Ez így lesz érettségi előtt is egy évvel,az tuti...:(



2014. jan. 5. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Jajjj nyugi máááááárrrr.. nem lesz olyan durva,mint amire gondolsz :D

én 2 éve felvételiztem,igaz nem egy túl erős suliba,de így működik:

az írásbelinek ugye két része van : -matek

-magyar

mindkettőre ugyan annyi időd van, és mindkettőre 50-50 pontot kaphatsz

készülni nagyon nem tudsz,csak úgy,hogy megcsinálod az előző évi felvételiket,de nem lesz nehéz kb mint a kompetencia amit májusba szoktak íratni :)

2014. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magyar: 50

Matek: 50

Ömm nem feltétlen az jegyek határozzák meg valaki képességeit. Szóval írásbelinél csak magadban kell bíznod! :) Nincsenek meghatározva, hogy mi a jó és mi a rossz.

Én átnéztem pár előző évi feladatsort, hogy mire számítsak. Mást úgysem tudsz. Nem most kell elkezdni tanulni úgy összességében, hanem a 8 év alatt kellett.

Izgulni pedig felesleges. Annyival rosszabb, ha egész idő alatt azon görcsölsz, hogy elrontod-e.

2014. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nyugi, neked még van időd.Én most vagyok nyolcadikos és rajtam is kitört ez a fajta idegesség. Igaz én Romániába élek és itt román, magyar és matek van.Neked még van időd ugy , hogy nyugodj meg, és élvezd ki azt az egy évet ami még viszonylag nyugodt.
2014. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nyuginyuginyugi

én 8.-ban 2 hónappal a felvételi előtt választottam sulit...

én személy szerint a felvételi előtt minden héten csináltam 1-2 feladatsort (lehet keresni a netről), de finoman szóval lószart nem értem el vele

ha tényleg jó felvételit akarsz, akkor a felvételi előtt 2 héttel elkezdesz igazán gyakorolni rá, úgy, hogy előtte csak olykor-olykor tetted, viszont a felvételi előtt tényleg minden erővel tanulni kell (az én tapasztalatom szerint)

próbálj meg nem gondolni még erre, ha már most izgulsz, akkor mi lesz a felvételi írásának a napján? a holnapi vacsoráról, majd csak holnap gondoskodunk, nyárig bőven ráérsz ezen filózni, október előtt egyébként sincsenek nyílt napok

egyébként meg nehéz megmondani, hogy hogyan kell igazán készülni rá, ha általánosban tanultál, akkor nem lesz ott se nehéz dolgod

bár megértem miért izgulsz, annyi idő után, még mindig kristálytisztán emlékszem az egész mizériára

2014. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!