Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék recepciós lenni....

Szeretnék recepciós lenni. Ehhez ma már tényleg szükséges felsőfokú végzettség is vagy jó hozzá a vendéglátó szakma?

Figyelt kérdés

Jelenleg végzős (12. osztályos) gimnazista vagyok , májusban és júniusban fogok érettségizni. Angolból várható egy középfokú nyelvvizsga. Ez a szakma tetszik nekem , úgy érzem jól tudnám végezni a munkámat recepciósként akár szállodában/kórházban/utazási irodában , ez majdnem hogy mindegy. Sajnálatosan , elég bizonytalan vagyok , mert olyanokat hallottam hogy ehhez már felsőfokú végzettség kell , és nem elég az érettségi + szakma. Lehet , hogy ez hülyeség , sajnos ezt nem tudom. Én úgy tervezem hogy most februárban OKJ-s képzésre jelentkezek vendéglátás irányban. Úgy tudom ez jó , ha mégsem légyszíves javítsatok ki. Arra még megkérnélek titeket hogy inkább olyanok írjanak akik valamennyire bent vannak ebben a "témában". Köszönöm.

18/f



2014. jan. 5. 21:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Az angolt nem is akarom kiváltani:)

Itt könnyen lehetséges hogy szükségem lesz a németre is mert az osztrák határ 20 km-re van tőlem (szombathelyi vagyok), így lehetséges hogy a némettudást is megkövetelik:/

2014. jan. 8. 20:10
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja, ez esetben angol+német+szlovák, (mindháromból erős, meggyőző középfokon) kombóját javasolnám.
2014. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sőt, felsőfokra már talán inkább németből gyúrj az angol helyett...
2014. jan. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Beszéltem a hotelekben dolgozókkal is , és igazából mindenki az angolt és németet , de főleg az angolt ajánlotta. Németből sajnálatosan elég gyenge vagyok , de ha kell majd lehet hogy be tudom hozni a lemaradást. A szláv nyelvekről azt mondják hogy nem kellenek , bár aztán ki tudja...

2014. jan. 9. 17:01
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 5*-os belvárosi szállodában dolgozom. Az összes kollégám diplomás. Nemek csak érettségim van. Miért vettek fel mégis? Mert van a hátam mögött 7 év tapasztalat, illetve olyan kiállásom, személyiségem van ami tökéletesen beleillik egy ilyen munkakörbe. KEdves vagyok mosolygós előzékeny és úgy kommunikálok a vendégekkel hogy a leggorombább gyökeret is leveszem a lábáról. Ez viszont egy személyiség ez egy adottság. Ezt nem lehet megtanulni. Az embernek el kell tudnia magát adni, ez a truváj nem az hogy ki milyen papírt szerez magának.
2014. máj. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!