Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Helyettesíti a felsőfokú...

Helyettesíti a felsőfokú szakképesítés az emeltszintű érettségit?

Figyelt kérdés
szeretném elvégezni a szociálpedagógiát levelező szakon. És abba az akadályba ütköztem, hogy nekem nincs emelt szintű érettségim, viszont van egy főiskolán szerzett felsőfokú szakképesítésem (Ifjúságsegítő). Sajnos mikor én érettségiztem abban az évben indult ez az emelt szintű érettségizés bevezetése és mivel a tanárok arra számítottak, hogy ezt eltörlik így nekünk sem szorgalmazták... így az a kérdésem, hogy újból mehetek e vissza a gimibe vagy valahogy lehet e erre egy megoldást találni ?

2014. jan. 6. 17:47
 1/3 reptoid ***** válasza:
A jelentkezés terén nem vált ki semmit a már meglévő képzésed. Mindenesetre gimibe sem kell újra járnod, amennyiben érettségi bizonyítványod bármikor, bármiből tehetsz érettségi vizsgát mindenféle kötelező képzés nélkül.
2014. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem váltja ki, de tehetsz emelt szintű érettségit, február 15-éig kell jelentkezned. (25000 forintba fog kerülni.)

Itt vannak a tudnivalók: [link]

2014. jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak ha diplomád van, abban az esetben nem kell az emelt szintű érettségi.
2014. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!