Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meddig érvényes a 2013/14...

Kezdő bróker kérdése:

Meddig érvényes a 2013/14 egyetemi matrica, valamint ha passzívon vagyok akkor vállalhatok-e diákmunkát?

Figyelt kérdés
Meddig érvényes az egyetemi matrica? Valamint amíg érvényes a diákigazolványom addig vállalhatok munkát? Vagy tovább is dolgozhatok ha passzívon vagyok.

2014. jan. 8. 20:59
 1/7 reptoid ***** válasza:

A matricákon az is rajta szokott lenni, hogy melyik félévre szól. Ha ősszel kaptad, akkor március 31-ig.

Diákmunkát érvényes diákkal és iskolalátogatásival tudsz végezni, hiszen csak így éri meg a munkáltatónak. Passzív féléven neked egyik sem jár.

2014. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Változások lesznek úgy néz ki:

[link]

2014. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mentek a pozitívak. Jelentkezhetek-e diákmunkára ha még érvényes a diákigazolványom márc 31 ig ? Mert aztán passzíváltatom magam
2014. jan. 10. 00:57
 4/7 reptoid ***** válasza:

De nem csak a matricán múlik, hanem az iskolalátogatásin is. Azt pedig ugyanúgy félévre adják ki, mint a matricát. Szóval ha eddig nem kértél, akkor most kérhetsz, de csak a mostani őszi félév végéig lesz érvényes, kb. februárig.

A tavaszira meg majd csak akkor adják ki, ha bejelentkezel aktív félévre.

2014. jan. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És mi van ezzel a cikkel?


[link]


Itt azt írja, hogy ezentúl március 31.-ig vállalhatsz diákmunkát. Az gondolom mindegy, hogy végzős vagy-e vagy csak otthagyod az egyetemet, esetleg passzívra mész.

2014. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 reptoid ***** válasza:

Pedig pont, hogy nem mindegy. Nem hosszú a rendelet, csak 1 oldal, idézek belőle:


1. § A társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény végrehajtásáról szóló 195/1997. (XI. 5.) Korm. rendelet 4. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:


„(6) A járulékok és a foglalkoztatói kötelezettségek tekintetében a Tbj. 5. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott

tanulmányokat folytató tanulónak, hallgatónak az a személy minősül, aki

a) nappali rendszerű oktatás keretében a nemzeti köznevelésről szóló törvény szerinti tanulói jogviszonnyal rendelkezik,

b) nappali rendszerű oktatás keretében a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény szerinti nem szünetelő (aktív) hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, vagy

c) az a) vagy b) pont szerinti jogviszonya megszűnését követően diákigazolványra jogosult, a diákigazolványra való

jogosultsága lejártáig.



Ha belegondolsz, logikus is. A végzősök nem tehetnek róla, hogy egyszer csak kifogyott alóluk a suli, a passziválók viszont saját maguk döntenek úgy, hogy szüneteltetik a hallgatói jogviszonyukat.

2014. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tehát ha én most otthagytam az egyetemet (nem végeztem, de a lényeg, hogy lejár a jogviszony, nem passzívra megyek), akkor az e félévi diákmatricával március 31.-ig dolgozhatok? Engem leginkább ez érdekelne, a fentebb linkelt cikk is ezt írja. Vagy ugyanúgy február elején már kérik a következő félévről az iskolalátogatásit?
2014. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!