Szandy :) kérdése:

Melyik diplomával lehet jobban elhelyezkedni: Pszichológia vagy Pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Számvitellel könnyebb

viszont az abszolút nem érdekes

2014. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
számomra érdekes a számvitel :)
2014. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%

Silence 912 :

Mi érdekes a számvitelben? Komolyan kérdezem, én tanultam számvitelt is, nem vagyok teljesen se gg hozzá, de sosem tudtam megérteni, mit lehet benne szeretni. Számomra nem más, mint egy olyan szisztéma, amit törvényileg szabályoznak, hogy így kell csinálni, könyveld így, oszt jónapot. Persze a határterületein, pl. kontrolling már vannak érdekesebb dolgok is, de magánál a számvitelnél nehéz elképzelni unalmasabb területet.

2014. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Trükközés a jó a számvitelben

lehet pakolni a pénzt..

:)

2014. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

a könyvelés rész lehet h kicsit uncsi

de a háttere sztem izgalmas


és amit az utolsó válaszoló írt, sz sem utolsó dolog :)

2014. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Egyértelműen számvitel. Pszichológia macerás, ott azért nem árt a Bsc után még egy Msc és további képzések. Közgazdász meg mindenhova kell :)
2014. jan. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Utolsót kijavítanám, nem az, hogy nem árt a mester és a többi, hanem konkrétan KELL. Anélkül nem kapsz állást, és még azzal sem biztos. Pszichológiát csak akkor kezdd el, ha konkrét célod van vele, és hivatásként tudnál rá tekinteni. Nagyon szép szakma, de nehéz, sok időbe és pénzbe telik, nagyon nagy túlképzés van és nem egy megbecsült szakma.
2014. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De mi izgalmas a hátterében? Éppen az az, hogy a háttere a számviteli törvény, és ez teszi iszonyatosan szárazzá. Egyedül a vezetői számvitelben és a kapcsolódó területein vannak érdekes dolgok, mert ott nem arról van szó, hogy a törvényi kötelezettségeknek kell eleget tenni, hanem olyan kimutatásokat készíteni és elemezni, amelyek a döntésekben segítenek.
2014. jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
jó, hát ha így fogod fel, akkor senki se menjen bírónak, ügyvédnek, jogásznak, mert a törvényen alapszik :)
2014. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

De nyilván valakinek mennie kell annak is, ahogy hiába tartja a legtöbb ember undorítónak a végbélnyílásokat, valakinek urológusnak is mennie kell, és attól, hogy ő elviseli és megszokja, még nem lesz nem undorító, csak egyszerűen a munka tárgya lesz, ezért nem undorodik tőle. Ahogy az unalmas melót is meg lehet szokni, nyilván mindig jobb könyvelőnek lenni, mint ugyanazt a 20 másodperces munkafolyamatot végezni egész nap egy gyártósoron, amit szintén meg kell valakinek csinálnia, amennyiben nem gazdaságos a gépesítése.


Nyilván ezzel együtt is azt mondom a kérdezőnek, hogy ha meg akar élni, inkább pénzügy és számvitel, habár nem vagyok biztos benne, hogy ne lenne már ezen a területen is hatalmas a túlképzés.

2014. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!