Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Képalkotói diagnosztika vagy...

Képalkotói diagnosztika vagy pszichológia? Melyiket válasszam? Fontos

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt álló végzős diák vagyok, kitűnő bizonyítvánnyal. Nem tudok dönteni, hogy pszichologiával vagy a képalkotói diagnosztikával tudnék a jövőben könnyebben elhelyezkedni. Milyenek a lehetőségek és mennyit kereshetek velük? Segítsetek!

2014. jan. 8. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hülyeség végig olvasni, hogy mondjuk mit ír a Felvi, bár néhol szépít a szakokon, de azért ad egy képet a karrierlehetőségekről, a többi pedig majd rajtad/körülményeiden/lehetőségeiden stb. fog múlni.


Képalkotó:

[link]


Pszichológia:

[link]


Bocsi, de konkrétabbat nem tudok mondani.

2014. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőről semmit nem tudok az égvilágon, a másodikról viszont jó sokat.

Pszichológiával elhelyezkedni nehéz, hatalmas a túlképzés. A szakma nem túl megbecsült, ráadásul nem elég egy három éves BA, kell hozzá a mesterszak és szakirányú továbbképzés(ek), ami(ke)t már neked kell mindenképpen fizetni, és 100-150 órás terápiára kell járnod, szintén saját zsebből is időből.

2014. jan. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A képalkotóról tudok nyilatkozni, de csak a képalkotó szakirányról a másik kettőről nem, mivel ahol én tanultam ott nincs a másik 2 szakirány (ennek egyébként van néhány előnye is).


Lehetőségek:van rá kereslet, én tavaly végeztem gyakorlatilag mindenki, aki nem ment MSC-re, az már elhelyezkedett valahol.

Fizetés: nem túl jó, de nem is rossz, konkrét példa -> egy ismerősöm, most kezdőként 150.000 környékén kap mindennel együtt (veszélyességi+délutános múszak+bérlettámogatás).


Valamennyi szórás azért itt is van, nyilván ha fogászati röntgen asszisztensként/tüdőszűrő állomáson/ kisváros kórházaiban dolgozóknak lehet ettől kevesebb a fizetése.


Megbecsülés változó, azért vannak súrlódósok röntgenasszisztensek/képalkotók illetve egyes orvosok/képalkotók között. Meg sokszor asszisztensként vagy kezelve, ami elég degradáló, ugyanis senki alá nem asszisztálsz, egy teljes munkafolyamatot önállóan végzel el. De azért ezt fel lehet törni, nem egy hihetetlen nagy dolog ez csak frusztráló néha.


De ha kitűnő vagy miért nem mész orvosnak? ott szakosodhatnál pszichiátriára is/ vagy radiológiára is. ez valamennyire hasonló a pszichológia/képalkotó pároshoz, csak az orvosi képzésen belül van.


Ha van esetleg kérdésed, akkor kérdezz nyugodtan, és megpróbálok rá válaszolni.


Egy képalkotós

2014. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!