Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzést ajánlotok,...

Milyen képzést ajánlotok, amit érdemes elvégezni, levelezős egyetemi tanulmányok mellett?

Figyelt kérdés

Az egyetemből még 3 év hátra van. Sajnos néhány sikertelen vizsga miatt megcsúsztam.

2012 szeptember vége óta keresek munkát, csak hát szakközépiskolai érettségivel eddig nem sokra jutottam.


A munkaügyi hivatalba júliusban jelentkeztem, mint regisztrált pályakezdő, de nem sok lehetőséggel kecsegtetnek. Ma beszéltem velük, munka jelenleg az én tudásomnak megfelelően (képzettség hiánya) nincs, szakmai képzést (mely elméletileg ingyenes lenne, amennyiben a munkaügyi hivatal szervezésében jelentkezem) nem indítanak előreláthatólag.


Ősz eleje óta egy ingatlanközvetítő cégnél dolgozom, persze jutalékos rendszerben, rendszeres havi fizetés nélkül. Fogalmazzunk úgy, hogy feketén.

Ezt a munkát most hanyagolom, már csak a vizsgaidőszak miatt is.


2013. évi LXXVII. törvény a felnőttképzést teljesen átszabta. Az Országos Képzési Jegyzékben bejegyzett képzések száma lecsökkent, a képzési idő pedig

meghosszabbodott.

Amennyire kitudtam bogarászni a lényegi részeket, az első szakmai képzés ingyenes mindenkinek, akkor is ha meghaladta a megjelölt legfölső korhatárt, de ez esetben csak esti és levelező tagozata jelentkezhetek.


Ez valóban így van? Amit leírtam, mennyire helytálló?


2014. jan. 9. 16:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!