Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolónőnek, mentőtisztnek...

Ápolónőnek, mentőtisztnek vagy humánkineziológusnak tanuljak? És melyik érné meg anyagilag a legjobban?

Figyelt kérdés

2014. jan. 9. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csak a pénz dönt a három között, akkor ápolónőnek nem hiszem, hogy jó lenne menni. :) Bár attól függ, hova mész és milyen irányba szakosodtál... Én is ápolónőnek szeretnék menni (legalábbis szemeztem ezzel a szakkal), de mikor megemlítettem a szüleimnek, apukám csak ennyit mondott: "miért, éhen akarsz halni?" Tehát valószínűleg nem lehet belőle nagyon jól megélni. Persze, ha ez kevésbé fontos, akkor az szerintem mindenképp szép munka.


A mentőtiszti munka nagyon kemény. Tudod milyen? Kimész balesetekhez, ha hívnak, ezerrel száguldotok, ezzel a saját és mások biztonságotokat is veszélyeztetve, nem beszélve a fertőzésveszélyről tömegbaleset és egyéb durva körülmények között. Ilyen szempontból a három közül én ezt ajánlanám legkevésbé. Bár az ápoláshoz is kell egy bizonyos fokú lélekjelenlét, szerintem a mentőtiszti munka sokkal megterhelőbb. Minden tiszteletem azoké, akik ezt a munkát végzik, bár én tudom magamról, hogy sose mennék bele.


A humánkineziológia inkább a kutatásra illetve a felépülésben lévő betegekre fekteti a hangsúlyt, így lelkileg talán ez a legkevésbé megterhelő. Hogy mennyit keres, azt nem tudom, mindenesetre jó lehetőségnek tűnik azok számára, akik kevésbé bírják a szenvedést nézni (úgy értem, hogy itt reményt kell sugallni az emberekbe és pozitívumot, többségben ők is küzdenek, míg egy haldokló körül akármennyire is beletörődött a sorsába, akkor is negatívabb a levegő... Na milyen csúnyán fogalmaztam, de azért remélem, érted). Tehát ez valamivel lélekemelőbb, mert látod a(z esetleges) javulást.


Szóval ha engem kérdezel, akkor a három közül az ápolás és a humánkineziológia a nyerőbb. Hogy azok közül melyiket választod, az csak rajtad múlik. Nézni kell azt is, hogy melyikkel lehet jobban elhelyezkedni. Ápolónőként szakosodhatsz ezer felé, és rájuk mindig mindenhol szükség van, még ha nem is fizetik meg őket annyira jól. Bár talán külföldön ennek is nagyobb sikere lenne, mint szinte minden másnak... Ez már csak így megy. :/


Sok sikert!

2014. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!