Corvinuson hogy megy, ha valaki államilag finanszírozott módon kerül be? Ez nem fog ide kötni iskola után x évig? Egyáltalán nekem ezért kell fizetnem majd valamit?

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megy, mint mindenhol máshol. "Ide fog kötni", ezt jó, ha tudod. Jelenlegi törvénykezés szerint annyi évet kell itthon dolgoznod, ahány évig tartott a képzésed állami finanszírozáson (korábban kétszerennyit kellett, de az idei tanévre ezt visszamenőleg is megváltoztatták). Ezt az x év itthoni munkát 20 éven belül kell teljesítened - vagy ki kell fizetned az egész tandíjt utólag.
2014. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát, ha iskola után találok egy jól fizető, jó munkát külföldön és megtudom téríteni költséget, akkor jelezhetem és nem kell elvégeznem az x év munkát? Ez gyakran változik egyébként? Ja és persze, köszi a választ! :)
2014. jan. 12. 07:38
 3/3 anonim ***** válasza:
az egészet tavaly vezették be (2012), így nem nagyon lehet megmondani, gyakran változik-e, eddig annyi történt, hogy egyszer enyhítettek az eredetin, és ez azokra is vonatkozik, akik az eredetit írták alá. nyilván, ha negatívabb módon változik a dolog, azt nem hozhatják érvénybe visszamenőleg is, ugyanis te nem ezekbe a feltételekbe egyeztél bele, mikor elkezdted az egyetemet és aláírtál egy papírt. és úgy van, ahogy mondod. ha vissza tudod fizetni a tandíjat, akkor mentesülsz az itthon való munka kötelezettség alól (bár ennek nem tudom, mi a menete, mármint egyben kell-e, vagy részletbeb, milyen határideje van stb)
2014. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!