Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A rendőrtisztihez milyen...

A rendőrtisztihez milyen kondiban kell lenni? Mit kell megcsinálni és hány darabot? (többi lent)

Figyelt kérdés

Rendőrtisztin mit kérnek a felvételin?

Felülés, futás és még?

És lehetőleg azt is kérdezném hogy miből mennyit kell kb tudni megcsinálni?


2014. jan. 11. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan de nagyon nézik a fizikai alkalmasságot.

Fekvőtámaszból 80 at kell megcsinálni 1 perc alatt. Akkor van huzodszkodás, azt nem tudom. Van fekve nyomás ha jól tudom 50 kilóval kell fekve nyomni.

A futást azt 7 perc alatt kell teljesíteni 3-4 km távot, nem tudom már pontosan.

Tehát jó kondiban kell lenni annyit elárulok.

Én egy időben készültem rá, de sajnos fizikailag alkalmatlan lettem egy baleset végett, így abba is hagytam a rákészülést. A jobb bokám teljesen kicsavarodott és evégett bizonyos szinten mozgás korlátozott lettem. Tudok járni, meg dolgozni is eljárok, portásként dolgozom mellette pedig futárkodok is, mivel autót tudok vezetni. A járással sincs bajom csak időnként sétabot kell hozzá 21 éves létemre :(

2014. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Futás, fekvőtámasz, felülés, helyből távolugrás, és hajlított karú függés szerepel a gyakorlati felvételin. A hajlított karú függés azt jelenti, hogy megtartod magad úgy, hogy a karod derékszögben van, illetve addig érvényes a gyakorlat, amíg az állad a könyököd alá nem megy. A helyből távolugrás pedig, hogy páros lábbal, egy helyből milyen messzire tudsz elugrani. Mindenhol meg van adva egy minimum, amit el kell érni (nem tudom a pontos értékeket), ha azt nem éred el, 0 pontszámot kapsz. Ha többet csinálsz, vagy hamarabb lefutod a távot, akkor magasabb pontszámot kapsz, de van egy maximálisan adható pontszám. Aztán a végén az összesből lesz egy végső pontszám, de úgy tudom, hogy ha valamelyik 0 pontos, akkor az bukást jelent. A pontos értékeket szerintem megtalálod a Rendőrtisti Főiskola honlapján.
2014. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a rendészeti szakközép iskolához milyen erőnlét kell? Tudtommal az könnyebb.
2014. jan. 11. 13:02
 4/5 anonim ***** válasza:
bejutni a rendészeti szakközépiskolákba nehezebb, legalábbis ami a gyakorlati részt illeti. A Rendőrtisztinről úgyis kihullik, aki nem alkalmas.
2014. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

NKE-RTK (volt Rendőrtiszti Főiskola): [link]

Az alján tudod megnyitni a ponttáblázatot.

2014. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!