Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most, hogy a népszerű szakokra...

Most, hogy a népszerű szakokra mindenhova egyenlő a pont hogy döntik el hogy kit hova vesznek fel, pl pénzügy-számvitel 458 de mindenki corvinusra akar menni és mondjuk 400 ember érte el a 458 pontot (folytatás lent)?

Figyelt kérdés
és mind corvinusra akar menni akkor hogy válogatnak?

#felvételi #Corvinus #ponthatár #pénzügy számvite
2014. jan. 11. 11:55
 1/5 reptoid ***** válasza:
100%

A statisztikák, tapasztalatok alapján húzták meg a határt, direkt úgy belőve, hogy nagyságrendileg annyi ember érje el ezt a pontot, amennyit fel akarnak venni. Nem fogja 400 elérni.

De ha valami csoda történne, akkor vagy el sem indítják a szakot (ez azért ciki lenne), vagy átszervezik az órarendet, vesznek fel plusz tanárokat, aztán megoldják ennyi ember tanítását.

2014. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:
76%
Ha pedig arra gondolsz, hogy mi lesz a többi egyetemmel, főiskolával, ahová senki nem akar menni, akkor azok majd lehúzzák a rolót. Ez volt a cél is ezzel.
2014. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
arra céloztam h sok helyen indítanak PSZ-t pl BGF-n, Corvinuson sok vidéki suliban is, de eddig az volt h a ponthatárok a jobb helyekre magasabbak voltak, de most már mindenhova ugyanannyi, így ez érdekelne hogy most mi alapján dől el ki lesz szerencsés és mehet mondjuk corvinusra és ki csak egy vidéki intézménybe?
2014. jan. 11. 12:36
 4/5 reptoid ***** válasza:
Az alapján, hogy hova adja be. Gondoltam ezt nem kell részletezni. Az első válaszomban pedig arra az eshetőségre világítottam rá, hogy mi lesz akkor, ha mindenki a corvinusra akar menni, és még mind nagyon okos is.
2014. jan. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint a pontos jobszabályban benne van olyasmi is, hogy "az egyetem kapacitása erejéig", tehát jogszerűen emelhetik a ponthatárt, ha túl sok diák érné el.


De egyetértek reptoid-val, nem kell attól félni, hogy ez megtörténne.


Amúgy semmi sem változott a rendszerben, annyi különbség van, hogy az, aki nem éri el a ponthatárt, az eleve nem kap állami helyet. Minden más ugyanúgy a pontsorrend alapján dől el.

2014. jan. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!