Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki jár Bajára az EJF-ra?...

Valaki jár Bajára az EJF-ra? Milyen az óvodapedagógia szak? Milyen az órarend? Milyen a suli, a kolesz?

Figyelt kérdés
Valaki, aki oda jár meséljen*.*

2014. jan. 11. 15:15
 1/5 anonim válasza:

Szia,


A vajdasági Magyar Szó újság szerkesztősége nemrégiben megjelentette a III. évfolyam Óvodapedagógus szak német nemzetiségi szakirányon tanulmányait folytató egyik hallgató, Szűcs Leonida Lea írását.


Az írás ezen a linken olvasható:


[link]


Üdv,

V.

2014. jan. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Pont vasárnap akadtam rá:)

2014. jan. 28. 13:40
 3/5 anonim válasza:

Szia,


Látom, hogy még nem írtak neked mások. Lea írásán kívül (amit említed, hogy már olvastál) ha vannak további, ill. konkrét kérdéseid szívesen válaszolok.


Hol laksz? Hol tanulsz? A napokban volt az előalkalmassági az EJF-en- voltál?


V.

2014. jan. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves A.!


Kérdéseidre válaszolva:

az egyik tanár vagyok az EJF-en: Gábris Virág. Írd be a Google-ba a nevem és -ha ugyanúgy kalauzol a program Téged, mint engem, akkor- az oktatói adatlapomra navigál. Ott látod az általam oktatott tárgyak listáját (kérdezted, hogy milyen tantárgyakat tanulnak a hallgatók az óvodapedagógia szakon).

Továbbítottam a diákjainknak a kérdéseid kérve őket, hogy vegyék fel Veled a kapcsolatot, de valamiért -talán a tavaszi szemeszterkezdés okozza- nehezen melegszenek be. Addig is gondoltam nem hagyom a kérdésed megválaszolatlan - ezért írtam én Neked.

Mit is kérdeztél még?

- Mióta vagyok a főiskolán: 2000-óta tanítok. Magam is- az első diplomám és munkahelyem tekintve egyaránt- óvodapedagógus vagyok, aztán továbbtanultam....

- az órák, a mindennapok és a kolesz kapcsán -bár én is tudnék írni sok mindenről, de nem gondolom, hogy oktatói szemszögből érdekel, ezért- hagynám kibontakozni a hallgatókat; pici türelmed kérem és ígérem, hogy válaszolni fognak Neked!

Addig is amit fel tudok Neked ajánlani:

a felsőoktatási intézményekben zajló előadások nyíltak. Amennyiben megírod, hogy mely nap (én délelőttönként tartok zömében előadásokat) szeretnél bepillantást nyerni a főiskolások életébe, szeretettel várlak az óráim valamelyikén! -Írj és egyeztetünk!

A másik lényeges információ:

épp holnap (2014. február 4-én) , majd február 11-én 10 órától lesz nyílt nap az intézmény Bajcsy-Zsilinszky u. 14. sz. alatti Campusán - A Pedagógiai Intézetet a Magyar Nyelvi és Irodalmi Szakcsoport egyik docense, Bordás Sándor képviseli (a HÖK-ös hallgatókon kívül).


Üdvözlettel,

B.Sz. Gábris Virág

2014. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Én az EJF-en tanulok. II. éves óvodapedagógus hallgató vagyok.

Szeretek ide járni, mert a tanárainkkal napi kapcsolatban vagyunk, ismerjük egymást, személyes a kapcsolatunk, mivel egy kis létszámú főiskoláról van szó. Így bármikor bárkivel beszélhetünk, levelezhetünk, tudják, kik vagyunk, felismernek a folyosón és sokukat személyes jellegű problémáinkkal is megkereshetjük. Amit én nagyon szeretek.

Az oktatás jó, a tanárok mindig gyakorlatias példákat mondanak órákon és jegyzetelhetően is adják le az anyagot, könnyű megérteni. Nem volt még olyan órám, ahol ne hangzott volna el legalább egy gyakorlati példa vagy akár az oktatók saját tapasztalata. S már az első félévtől elkezdve mehetsz gyakorlatra is, óvodába.

Az órarendet nem te állítod össze, mint más felsőoktatási intézményekben, hanem már készen kapod, csak a tantárgyakra kell feljelentkezned, ami nagyban megkönnyíti a helyzetet. Hisz így biztos, hogy minden tantárgyad felveszed és meg lesznek a krediteid is. A Tanulmányi Osztályon pedig bármiben segítenek, ha problémád lenne - az ott dolgozókat is név szerint ismerjük. Változó, hogy mikor kezdődnek az órák, de általában 8,9 vagy 10 órakor szoktak az első órák elkezdődni. S legkésőbb fél 6-kor vége van a tanításnak. Persze olyan is van, hogy csak 2-3 óráig van oktatásom. Így mindig el tudjuk érni a buszokat, vonatokat (én bejárós vagyok, naponta vonatozom Bajára).

De eredetileg még kollégistaként kezdtem a főiskolát, így arról is tudok egy picit mesélni neked. Nyugodtan mondhatom, hogy kifogástalan állapotban vannak a kollégiumi szobák. Mindenkinek van egy ágya, szekrénye, íróasztala. A fürdőszoba, wc minden szobához hozzátartozik. S vannak olyan szobák (a 4 fősek, ha jól emlékszem), amelyekhez külön konyha is van. De van közös konyha, és közös mosógépek is a koliban. Sok jó program van, amelyen a kollégisták könnyen részt tudnak venni. Pl.: most indult egy pályázat, amelynek keretén belül sportolhatsz a koliban vagy akár a főiskola Szegedi úti Campusában is. Van röplabda, aerobic, foci, futás, jóga. Ha érdekel, a facebookon is megtalálod ezeket az EJF sportiroda oldalán.

Válaszoltam volna már hamarabb is, csak a regisztráció nem ment elég simán az oldalra. :)

Ha van még kérdésed, akkor nagyon szívesen válaszolok. :D


Szia!

Alíz

2014. febr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!