Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem értem, miért van még...

Nem értem, miért van még mindig több száz jelentkező nemzetközi tanulmányok meg ilyen szakokra?

Figyelt kérdés
Bár most már igaz 2010-hez képest leharmadolódott az első helyen jelentkezők száma de akkor is ez is sok. Én ott végeztem és szó szerint mintha meg se lenne a diplomám, semmit nem ér, max ha kapcsolataid vannak, de akkor meg diplomára sincs szükség. Az ott tanított "tudás" pedig lényegtelen, egy lexikonban, wikipédiában akár egy kereséssel megtalálod, volt csoporttársak sem igazán találnak vele munkát, csak akiknek apuci anyuci befolyásos, sokan második szakot végeznek, végeztek, közgazdászt, jogászt van aki mérnökit, az egész évfolyamon volt kb 10-20 ember a 150ből aki nem kezdett el valami másodikat vagy nem váltott, tehát ez is azt jelzi, hogy nem ér semmit, mégis szegény gimiseket mi hülyíti be ennyire szerintetek? Bár mondom az pozitív h egyre kevesebben jelentkeznek ide.

2014. jan. 11. 18:25
 1/4 A kérdező kommentje:
ezek szerint a kérdésre adott válasz túl egyértelmű?
2014. jan. 11. 19:21
 2/4 geridsgn válasza:
Azért, mert még mindig van olyan, aki tényleg ezzel szeretne kezdeni valamit. Lehetsz akármilyen mérnök, vagy bármi, ha nulla célod van az életben, akkor sem mész semmire. A nemzektözi tanulmányokkal is lehet az ember elképesztően sikeres, gondolom Bajnai sem azért jutott ilyen sokáig, mert nem sokat ér ez a diploma. Lehetőségeket kell keresni folyamatosan. Az meg, hogy az ott tanított tudást egy lexikonban is megtalálod, arra annyit tudok mondani, hogy a jogot is büfézzük le ennyi erővel, mert minden le van írva egy könyvben. Tény, hogy elméleti szak, de az is biztos, hogy iszonyúan kiműveli az embert, és eredetileg is ezért indult, hogy diplomatákat képezzen. Más kérdés, hogy ma már a létszám miatt, tizedéből sem lesz az.
2014. febr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bajnai még az osztatlan képzésre járt ami kemény közgazdász képzés volt és közgazdász végzettséget, diplomát adott, nem véletlenül lett sikeres üzletember a gazdasági életben, a mostani képzés semmire nem jó, humán az egész, a wikipédiát vki bemagolja és lehetne egy ilyen diplomája
2014. febr. 12. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Pl. azért, mert az oda jelentkezők nem tudják, mit akarnak pontosan, így tulajdonképpen meghosszabbítják a gimis éveiket. Én is ilyen vagyok. Ami engem érdekel, az Mo.-n nincs, külföldre pedig nem akarok menni. De nem is áltatom magam azzal, hogy sok értelme van a szaknak, már csak azért se, mert túl könnyű. Olcsó húsnak márpedig híg a leve.
2014. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!