Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes jogra jelentkeznem?

Érdemes jogra jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok végezni a Pázmány jogi karán, a nemzetközi igazgatási alapszakon. Ezt követően be lehet számítani egy pár tárgyat, amivel a jogász képzés 4 évre csökkenne. A baj csupán annyi, hogy ez esetben további diákhitel 2-t kéne felvennem (kb 2 milliót a majd meglévő 1-1,2 millió mellé). Félek, hogy a jövőben ez akkora terhet fog jelenteni, hogy nem fogok tudni előrébb jutni az életben (36-38 évesen leszek tehermentes), főleg, ha figyelembe vesszük, hogy a jogász képzés után még ott az első 3-4 év, amikor jelölti pozícióban dolgozol (nem túl magas a fizetés ebben az időszakban).

Elsősorban a nemzetközi közegben szeretnék dolgozni a nyelvtudás végett, ezért is gondoltam anno a nemzetközi igazgatásira.



2014. jan. 6. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az pozitiv, hogy neked mar csak 1 ev lenne.. De en nem mernek felvenni meg tobb diakhitelt ...... :/ igyis hitellel kezded az "eleted" szerintem nem kene ra plusz osszeg... Raadasul nem biztos, hogy rogton kapsz munkat.. Ha 2-3 az allaskereses, akkor addig mibol fizetnel ennyi mindent? :/

Vagy ha most ezt elvegzed, elmesz dolgozni teljes allasban es kozben levelezon elvegzed a jogaszt?

Miert kotelezo egyebkent meg plusz hitelt felvegyel? :O

2014. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A levelező még szóba jöhet munka mellett persze, de ismerem a korlátaimat és tudom, hogy sokkal nyögvenyelősebben menne, mint nappalin. Ebben az esetben persze nem vennék fel plusz diákhitel, mert akkor biztos dolgoznék.
2014. jan. 6. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!