Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok nekem mondani olyan...

Tudnátok nekem mondani olyan egyetemeket, szakokat, ahol szinte csak az idegennyelvvel foglalkoznak? És a megszerzett diplomával el lehet helyezkedni követségeknél, cégeknél vagy akár külföldön is.

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahol van anglisztika, germanisztika, skandinavisztika, és még vagy 100 ezekből, ott szinte csak a nyelvvel foglalkoznak; ilyen például az ELTE Bölcsésztudományi kara.


Ilyen diplomával jórészt csak külföldön lehet elhelyezkedni.

2014. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem van 3 nyelvvizsgám (felsőfok angolból, egy-egy középfok franciából és németből.) Imádom a nyelveket és csak ilyen területen tudnám elképzelni magam.

Köszönöm a gyors választ! Tudnál/tudna még több lehetőséget mondani?

2014. jan. 11. 19:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és mégazt szerettem volna kérdezni, hogy ez az anglisztika mivel foglalkozik? A nyelv eredete, meg ilyenek?
2014. jan. 11. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudok :) Az ELTE világszinten elismert intézmény (benne vagyok az 500 legjobb egyetem között, a mittudoménmilyen-listán). Én természettudományos beállítottságú vagyok, ezért bölcsészettel nem nagyon foglalkoztam, ezért nem tudom másik iskolát mondani :)
2014. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magával az adott nyelvvel foglalkozik, azon belül is van több ága (eredetkutatás, szerkezetkutatás, fejlődéskutatás, stb.).
2014. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az sok információt! :) Szép estét! :)
2014. jan. 11. 19:58
 7/7 hunbula ***** válasza:

Ha adsz egy "belső körös" véleményére...


Én is nyelvi vénás vagyok, anno SZTE-re felvételiztem (mehettem volna könnyedén az ELTÉ-re is, harmincnál több ponttal a ponthatár felett voltam oda is, személyes okokból választottam Szegedet. Összességében nem hiszem, hogy sokat számít, nem kapsz többet az ELTÉ-n sem, max attitűdből.)

Amerikanisztikásként kezdtem (össz-vissz negyven fő az egész szakról, az "elit"), és pár hónap alatt kiábrándultam belőle. Második félévben már ott tartottam, hogy ott hagyom (végül nyertem egy egy éves külföldi ösztöndíjat, de ez sem az ang-am intézet érdeme volt). Most hazatértem és hosszas mérlegelés után végül úgy döntöttem, átjelentkezem levelezőre, a papírt úgy is megkapom róla, és mellette legalább tudok dolgozni és a saját dolgaimmal foglalkozni.


Nekem ez a szak egy időpocsékolás. 80% olyan, amit már felvételizéskor tudtam - a maradék az érdekesebb nyelvészeti tárgyak, de ezzel sem érzem úgy, hogy megéri egész héten minden nap ott lógni. Ha újra választhatnék, inkább keresnék egy külföldi egyetemet, több haszna is lenne, és fejlődés is lenne, nem egy parkolópálya. Roppant kényelmetlen helyzetbe kerültem, de ha már eddig megszenvedtem vele, legalább egy diplomát kihozok belőle.


Ha tényleg tehetséges és érdeklődő vagy, egyik magyarországi egyetem sem lesz igazán kielégítő neked (már ha nem csak józanodni járnál órára, mert akkor kiváló természetesen). Főleg mióta elvették az állami támogatást... A költségesek azelőtt sem voltak a krém, na most már nincs is krém csak száraz keksz. A tanároknak is bőven elegük van az egészből.


Szóval, röviden, döntsd el, melyik ország, milyen nyelvterület, és merjél mozdulni. Vagy írogathatsz be névelőket dedós módon (sajnos valós példa).

2014. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!