Írnátok nekem a BME-ről?

Figyelt kérdés
Főként a gépészmérnöki szakról, de az ottani egyetemi életről, a programokról, kollégiumokról előadókról stb... is várom a tapasztalatokat, véleményeket :)

2014. jan. 11. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

konkrétabbat is kérdezhetnél, mert egész regényeket is lehet írni erről a témáról.


nagyon sok fajta program van, aki akar az egész évben bulizik, csak győzze tanulással. mindenkinek olyan az egyetemi élet, amilyennek megcsinálja. gépész kolesz a kármán, most volt felújítva nem rég, szóval egész jó hely. előadókból meg van ilyen is, olyan is, de inkább a jók a jellemzőek

2014. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én örülnék a regényeknek, mert az ad teljes képet :)

a nyílt napból amit láttam az tetszett, bár gondolom az elején mindenki térképpel a kezében mászkálXDD

2014. jan. 12. 10:08
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

én elhiszem h neked jó lenne a regény, csak senki nem fog annyit írni. kb olyan mintha megkérdezné tőled egy ovis, hogy "milyen a tinédzser élet?"


Az is lehet, hogy te egész nap tanulsz és iskolában vagy és aztán tovább mész doktorira. De az is lehet, hogy egész héten bulizol aztán meg fél év után elmész a suliból. Ez a két véglet, az ezek között lévő összes variáció is lehetséges, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy mit csinálsz.


Nagyjából 15*90 perc órád lesz minden évben, ha szerencséd van, akkor a 8-16 idősávban lesz a nagy része. Ha nem akkor össze-vissza, lyukakkal az órarendedben. Általában minden tárgyból a "vizsga, házi feladat, zh, labor" négyesből kettőd van egy félév során. (szóval vagy van házi és zh, vagy zh és vizsga, vagy zh és labor stb.) a zh-k általában kellemesen a 6-7-8. héten és a 13-14.héten vannak. + ilyenkor kell leadni a házikat is. nincs se téli, se őszi szüneted, csak a munkaszüneti napok. vizsgaidőszakban általában 4 vizsgád van, ezek közül vannak egész könnyen teljesíthetőek, meg nagyon nehezek is.

egyetemi élet elsősként elég dús lesz. lesznek tankörök, akikkel járkáltok mindig ide-oda (kocsmatúra, múzeum, üzemlátogatás stb.), de ezek abszolút nem kötelezőek, ha nem akarsz, akkor nem mész egyre sem. plusz ott van még a koli napok, gépész napok, egyetemi napok. ezek mind pár napos programok végig bulikkal és sok egyéb programokkal. (szintén annyira veszel részt rajtuk, amennyire akarsz). Koliban van egy "kocsma", az minden este tömve van szinte, elég jó hely, kivülről is be lehet menni simán és még ott van az old's, ami egy bulihely, ahol minden héten (vagy kéthetente) vannak bulik.

előadókról meg tényleg csak annyi, hogy mindegyik nagyon felkészült és a szakmáját eléggé vágja. Van amelyik olyan órát tart, hogy imádni fogod és 1-2 év múlva is szívesen beülné, csak úgy újra végighallgatni őket, de van amelyiket gyűlölni fogod, mert egy szemét lesz. Nyilván ez tárgy és ember függő is... melyik diák mit szeret.


de ami a legfontosabb: tanulni kell, elég sokat, de ha valóban gépész akarsz lenni, akkor tetszeni fog amit tanulsz.


Amint láthatod valóban csak rajtad múlik, hogy neked milyen lesz az egyetemi élet. a 0-tól a végtelenig bármi lehet.

2014. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

a nyílt napon dr. Vad János előadásán voltam benn, ez nagyon tetszett. Ő nagyon szimpatikus volt :)

A sportolási lehetőségek milyenek az egyetemen belül?

Ösztöndíjakkal milyen összegeket lehet kapni? mennyiből jön ki egy hónap kb koliban?

2014. jan. 12. 13:23
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

igen, hát Vad János az egyik, akit nagyon imádni fogsz, mert hihetetlen jó fej és nagyon jó órákat tart.


Sportolás az úgy megy, hogy van két kötelező tesid. Ott sportok vannak, amiket lehet csinálni. Heti egy órában (foci, kosár, gyúrás, futás meg amit el tudsz képzelni kb. minden). Ezeken kívül is sportolhatsz nagyon sokat. Most csinálták meg a sportközpontot, oda tesin kívül is mehetsz. Van egy csomó terem, meg mindenféle felszerelés. Van még az egyetemi csapat a MAFC, ott versenyszerűen lehet űzni a sportot, magasabb szinten és még azt hiszem van külön gépész csapat is pl. fociban.


Ösztöndíj az 6-36 ezerig van azt hiszem. A hallgatók 40%-a kap. Tanulmányi eredmény szerint. A koliban nem vagyok biztos, mert nem vagyok kolis, de olyan 10-15 ezer körül van max a havi díja, viszont tanulmányi és rászorultsági alapon lehet bekerülni, szóval nem egyszerű bejutni.

2014. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

oksi :)


és úgy általában mennyiből lehet kijönni egy hónapra?

2014. jan. 12. 13:34
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

az tőled függ


költőpénznek kb havi 30-40 ezer forint. ki lehet jönni 20-ból is mondjuk, csak az már neccesebb. attól függ h mennyi kaját hozol magaddal, cigizel-e, mennyit bulizol, hol eszel, mit eszel meg ilyenek. El lehet verni 60 ezret is, de mint említettem 20-ból is meg lehet úszni. (ha csak a kaját és egyéb szórakozásokat nézzük). Ehhez jön hozzá a szállás és utazás költsége, meg a tankönyvek és mindenféle egyéb kellékek költsége.

2014. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
emelt matek érettségit tervezek tenni, de emelt fizika érettségim nem lesz, csak közép. Ez jelent vmilyen hátrányt a gépészeknél?
2014. jan. 12. 14:27
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz vészes, amire szükséged lesz azt úgyis megtanítják
2014. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
te is oda jársz?
2014. jan. 12. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!