Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemmel kapcsolatos kérdése...

Egyetemmel kapcsolatos kérdések. (? )

Figyelt kérdés

Szóval elég sokminden van, leírom egy kérdésben remélem semmit nem hagyok ki.

Ha valaki az államilag támogatott szakra megy az egyetemen, ha nem sikerül elvégeznie az egyetemet ki kell fizetnie a féléveket?

Melyek azok a szakok amiket ha elvégezek, az állam fizet nekem bizonyos összeget? (Ismerősöm mondta ezt, az agrármérnököt említette)

Hogyan, meddig kell jelentkezni az egyetemre?

Hány félévet lehet passzíválni?

Idén érettségizek, de amilyen szakra szeretnék menni, fontos lenne a német nyelv. (Vagyis inkább majd a munkához..) És arra gondoltam, hogy halasztok 1 évet, addig megtanulok németül, lerakom a középfokút angolból, dolgozok, jogsi meg ilyenek. Megérné halasztani ezért 1 évet?

Akinek esetleg van tapasztalata a gépészmérnöki, járműmérnöki, környezetmérnöki szakokról az mesélhet róluk. :D Ezek érdekelnek főként.



2014. jan. 15. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

1. nem kell kifizetned ha nem sikerül...

2. a gazdasági szakok elvégzés4e után kapsz némi összeget, de ezt a javadra kell fordítani nem elbulizni meg hasonlók

3. felvi.hu-n kell regisztrálni és jelentkezni, de ha rossz a suliban az átlagod akkor nem érdemes, mertz úgysem vesznek fel. Február 15ig van időd leadni ha végzős vagy, de kérd ki az osztályfőnököd véleményét.

4. passziváltatni 2 félévet lehet csak.


környezetmérnöki szakok a SZIE-n vannak, én is oda fogok jelentkezni.


1 évet halasztani nem gáz. nem leszel lemaradva..én 2 évet halasztottam szakma miatt... sosem késő :) hajrá

2014. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi!

mi számít rossz átlagank?

11. évvégi átlagom 4.2 volt, most a félévi csak 3.8 körül lesz, de ugytudom az évvégit nézik. Bár valamiért úgy érzem, hogy hasonló lesz az évvégim is.. Szerinted ilyen átlaggal megéri jelentkezni?

2014. jan. 15. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Maximum az érettségidet nézik, ha meg egy évet kihagysz, akkor most minek jelentkezel? Nem tudsz egyből passziváltatni, egyetem függő, hogy hány félévednek kell meglennie ahhoz, hogy passziváltass.
2014. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert lehet, hogy jövőre sokkal magasabbak lesznek a ponthatárok, vagy nemtudom. Bármi lehet.
2014. jan. 15. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:

elsőt kijavítanám, én úgy tudom, hogy államilag támogatotton az első (fél?)évben ha abbahagyod, akkor nem kell kifizetned... szóval ha (vagy 1, vagy)2 félévnél tovább ottvagy, és abbahagyod, akkor bizony vissza kell fizetni... sajnos tényleg nem tudom, hogy 1 félév, vagy 1 év



közlekmérnökiről van tapasztalatom, BME-s :DDD

na ott 1 évet voltam, aztán váltottam... pedig 380 ponttal mentem oda, ami (bár nem egetrengető), de szín ötös éretségi, meg egész jó hozott pontok, csak hát a közlekmérnök első 2 évben 60%ban ugyan azt tanulja, mint a járműmérnök, szóval van kemény fizika, kémia, matek, minden


az 1 éves halasztás (szóval két passzív féléves dolog) meg hááát... egy szinten oké, de azt remélem tudod, hogy akkor se diákkedvezmény, se semmi ilyen

2014. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!